Kubuś Puchatek (czyli Winnie-the-Pooh) po raz pierwszy pojawił się na kartach powieści Alana Alexandra Milne’a w 1926 roku. Słynny Miś o niewielkim rozumku obchodzi więc w tym roku swoje 95 urodziny. Z tej okazji Airbnb łączy siły z Disneyem (firma posiada prawa wydawnicze do książek o Kubusiu). Z okazji wyjątkowego jubileuszu będzie można spędzić noc w Chatce Puchatka, oczywiście w Stumilowym Lesie!

To wyjątkowe Bearbnb tak naprawdę znajduje się w lesie Ashdown (mniej więcej w połowie drogi między Londynem a Eastbourne w UK). Chata wygląda całkiem jak domek z ilustracji Ernesta Howarda Sheparda (autor pierwszych, kultowych obrazków do książeczki). Nad prawidłowym wystrojem kabiny czuwała Kim Raymond, która rysowała niedźwiadka dla Disneya przez 30 lat. Ilustratorka sama zaprojektowała tapetę do domku. Mamy tu słynna tabliczkę Mr Sanders, dzwonek do drzwi, piecyk-kozę i kredens ze słojami wypenionymi miodkiem. Jest sypialnia dla czterech osób, jadalnia i łazienka. Ponadto domek wyposażono w maty do jogi, notesy i rzutki. Podczas pobytu będzie można odbyć wycieczkę po Stumilowym Lesie i zagrać w misie-patysie. 

Jak spedzić noc w domku Puchatka? Organizatorzy akcji zapraszają do niej mieszkańców UK. Oferują dwa noclegi dla 4 osób, 24 lub 25 września. Możliwość rezerwacji pojawi się na stronie Airbnb 20 września. Spodziewamy się zaciętej walki o noclegi.

PS. Jeśli wskutek nadmiernego jedzenia utkniesz w drzwiach frontowych czyjegoś domku, będziesz zmuszony pozwolić swemu gospodarzowi używać twoich tylnych łapek zamiast wieszaka na ręczniki. Cóż, tak to bywa.