Projekt pracowni Colombe

Kochamy domy urządzone ze smakiem. Szczególnie takie, w których czuć historię i pasje ich właścicieli. Dziś zapraszamy Was do jednego z nich. Oto wnętrze w Podkowie Leśnej pod Warszawą zaprojektowane przez Martę Chrapkę, projektantkę z pracowni Colombe. Sylwetka domu jest wprawdzie nowoczesna, za to jego środek kryje wiele rodzinnych skarbów gromadzonych od pokoleń. 

Niezwykły dom

Dwudziestolecie międzywojenne to ulubiony okres właściciela domu, prawdziwego pasjonata sztuki i miłośnika historii Warszawy. Doskonale widać to w tym wnętrzu. Mamy więc przede wszystkim lata 30, art deco, motywy zakopiańskie, huculski kilim, sporo polskiego malarstwa z międzywojnia. Każdy detal został tu przemyślany od A do Z. I tak na przykład listwy przypodłogowe odwzorowano na takich z lat 50 (dzięki odzyskowi z innej budowy), a gorseciki do spiżarni powstały na specjalne zamówienie. Co najbardziej wpadło nam w oko? Bez wątpienia wspaniałe kafle z kuchni pochodzące z Nieborowskiej Manufaktury Majoliki. To delikatny powiew historii w tym nowoczesnym dość pomieszczeniu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego pysznego wnętrza! Przypominamy również realizację Studia Colombe z warszawskiego Mokotowa.Miłośnicy kamienic to coś dla Was!