Paweł Grobelny jest projektantem i kuratorem wystaw, tworzy autorskie kolekcje, współpracuje z przemysłem oraz z instytucjami kultury. Specjalizuje się w projektowaniu dla przestrzeni miejskiej każdorazowo biorąc pod uwagę lokalizację i otaczający ją kontekst. To jeden z najbardziej utytuowanych polskich projektantów, jest laureatem międzynarodowych nagród m.in. LVMH Moet Hennessy – Louis Vuitton, Tremplins Meuble Paris oraz Rado Star France 2013 przyznanej podczas Paris Design Week. Jego prace można oglądać w Brukseli, Paryżu, Grimbergen, Szanghaju a także w dzielnicy biznesowej La Defense, dla której zaprojektował meble miejskie w postaci wielkoformatowych platform.

Nowy projekt Pawła Grobelnego jest częścią międzynarodowej wystawy „O potrzebie tworzenia widzeń” w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Owalne, wielkoformatowe lustro zamontowane na trawniku naprzeciwko wejścia do pałacu Brandta nawiązuje swoją formą a także wymiarami do fasady pałacu. Można oglądać w nim przesuwające się chmury oraz otaczającą architekturę. Projekt nawiązuje do wcześniejszego projektu Pawła Grobelnego dla dziedzińca Biblioteki Miasta Paryża, w którym także zostało wykorzystane lustro.

Wystawę "O potrzebie tworzenia widzeń" w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku można oglądać od 25 maja do 17 września 2017 roku. Więcej informacji o projektach Pawła Grobelnego na pawelgrobelny.com