Projekt P2 Pikiel & Piltz

Pod koniec wakacji wpadamy nad morze. Odwiedzamy trójmiejskie mieszkanie w naturalnych kolorach zaprojektowane przez architektki Zuzannę Pikiel i Agatę Piltz z pracowni P2 Pikiel & Piltz. Główny atut tej przestrzeni na 9 piętrze bloku z wielkiej płyty? Kojący widok na zieleń - zalesione gdańskie wzgórza morenowe. Naturalną konsekwencją tego sąsiedztwa było więc przeniesienie tej naturalnej i relaksującej atmosfery do wnętrza. Architektki postawiły więc na naturalne materiały wykończeniowe (drewno!) i kolory ziemi.

 Mieszkanie w naturalnych kolorach

Prace remontowe rozpoczęły się od zmiany układu ścian. Mieszkanie ma 60m2. Zastane tu niewielkie pomieszczenia połączono tak, aby tworzyły funkcjonalną strefę dzienną i odrębną strefę prywatną. Paleta barw?. Dębowe drewno, zieleń, sporo rudości - czyli wszystko, co charakterystyczna dla babiego lata. W salonie uwagę zwracają ruda kanapa ustawiona blisko szafki rtv i fotel nawiązujący do wzornictwa z PRL-u. Stąd można już zerkać na wzgórza za oknem. Nad kanapą zawisł obraz „Sonata” Katarzyny Szurkowskiej, wybrany do tego wnętrza ze zbiorów gdańskiej galerii Glaza Design. Wisienką na torcie jest zdecydowanie stół w jadalni. To model Avangarde z manufaktury Miloni, wyspecjalizowanej w tworzeniu drewnianych mebli na wymiar. Szlachetność dębu, w połączeniu z ciekawym designem, sprawiła, że serca właścicieli zabiły szybciej na jego widok. Na ścianą za stołem oczy cieszy minimalistyczne malowidło ścienne. Całość uzupełnia lampa vintage projektu duńskiego duetu Bonderup & Thorup, architektów ze studia Henninga Larsena. 

Kuchnia z widokiem

Kuchnia to proste, ponadczasowe rozwiązania: drewniany blat, białe szafki i kafle na ścianie, szare płytki na podłodze. Gwóźdź programu? Znowu widok z okna. Roboczy blat zaprojektowano w ten sposób, by przy okazji podziwiać pobliską zieleń. Dzięki zabudowie szafek wiszących pod sam sufit inwestorzy zyskali dodatkową przestrzeń do przechowywania. Sypialnia powstała z połączenia dwóch mniejszych pokoi. Udało się tu zmieścić duże łóżko z tapicerowanym zagłówkiem, idealne do wypoczynku. Kolory w łazience? Ciepły odcień dębowego drewna, biel i szarość - jest konsekwentnie.