Małe mieszkania potrzebują funkcjonalnych rozwiązań. Doskonale wiedzą o tym projektantki ze studioLOKO. Przed Wami jedna z ostatnich realizacji sopockich pracowni. To niewielki apartament w Gdyni Orłowie. Jego powierzchnia to około 50 metrów kwadratowych. Składają się na nią korytarz, salon z aneksem kuchennym, łazienka i sypialnia. 

W salonie postawiono na drewno. Ciekawym elementem ozdobnym jest ściana z drewnianych i białych kubików. Zostały one wykonane według projektu studioLOKO na zamówienie  u zaprzyjaźnionego stolarza. Wyraźny jest też motyw roślinny na jednej ze ścian.

Chciałyśmy przełamać geometrię zaprojektowanych przez nas mebli czymś organicznym. Nie chciałyśmy zbytnio eksperymentować we wnętrzu, ale zależało nam na efekcie wow. Dlatego postawiliśmy na nietypowy materiał jakim jest okładzina z laminatu betono-podobnego  oraz wykonane z tego samego materiału drzwi. Dzięki temu ściana wygląda bardzo efektownie. - mówi Daria Skoczylas ze studioLOKO.

Pomimo niedużego metrażu, udało się jednak uzyskać efekt przestronnej przestrzeni. Zasługę miały w tym także drzwi do sufitu od INTER DOOR. Przestrzeń wydaje się być też większa dzięki zastosowanej kolorystyce. W tym wnętrzu dominuje biel z akcentami szarości. Uzupełnieniem jest dębowa podłoga. Tę jasną bazę dopełniają szałwiowa zieleń i indygo.