Urządzenie małego wnętrza to zazwyczaj wyzwanie dla architektów i projektantów. Dziś zaglądamy do dwupokojowego mieszkania (45 metrów kwadratowych) w samym centrum Poznania niedaleko Starego Rynku. Jego aranżacji podjął się Marcin Lewandowicz z pracowni ENDE

Dwa pokoje, aneks kuchenny i łazienka w Poznaniu

Historyczna fasada kamienicy i położenie wpłynęły oczywiście na styl realizacji. We wnętrzu mamy zatem kilka ścian ze starych cegieł, wysokie listwy przypodłogowe z ozdobnym frezem i sztukaterię przy suficie. Są też mele vintage: krzesła patyczaki czy skandynawska komoda-jamnik. Nie zabrakło jednak całkiem współczesnych elementów jak zabudowa w aneksie kuchennym, duże lustro w prostej ramie czy designerska lampa z karteczkami Zettel'z Ingo Maurera w salonie. Smaczek, który zdecydowanie doceniamy? Huśtawka w sypialni! Uwagę przyciąga też łazienka w stylu retro. 

Architekt postawił na jasne kolory (biel lub gołębia szarość ścian i wielu mebli) w połączeniu z jasnym drewnem na podłodze, co optycznie dodaje całej przestrzeni "oddechu". Mieszkanie przeznaczone początkowo na wynajem tak bardzo spodobało się inwestorom, że postanowili na jakiś czas w nim zamieszkać.