Dzisiaj zapraszamy Was na wirtualną wycieczkę do małego metrażu. To niewielkie (34m2 powierzchni) mieszkanie zaprojektowały Katarzyna Schudy (Schudy Studio) we współpracy z Justyną Fabirkiewicz. - W trakcie projektowania zmieniłyśmy układ przestrzenny mieszkania i dostosowałyśmy całość do potrzeb właściciela. Zależało nam na otwarciu przestrzeni i umiejętnym ukryciu w zabudowie miejsc do przechowywania. Zamiast oddzielonego ścianami przedpokoju powstała otwarta przestrzeń, gdzie holl przechodzi płynnie w aneks kuchenny. Z uwagi na otwarty charakter wnętrza zależało nam na tym by całość grała ze sobą stylistycznie - tłumaczą architektki.

Mały metraż + modernizm

Właściciel (mężczyzna) chciał, by jego mieszkanie było nowoczesne, eleganckie, z nawiązaniami do stylistyki modernizmu. Gospodarzowi marzyła się też duża ilość schowków. W trakcie procesu projektowego powstał więc szereg zabudów meblowych, które, wykonane w neutralnej bieli, stanowią tło dla innych elementów w mieszkaniu i sprytnie kryją sprzęty i inne skarby właściciela.

Salon z aneksem

W salonie na pierwszy plan wysuwa się beżowa kanapa ustawiona naprzeciwko szafki rtv i stolika kawowego od Mar'a. Tuż obok stanął stół z krzesłami na giętej chromowanej ramie od Zuiver. Mocnymi, męskimi akcentami w mieszkaniu są czarne cokoły i uchwyty mebli, oraz czarne, minimalistyczne listwy podłogowe, zestawione z elegancką, ciemną orzechową jodełką na podłodze. Całość dopełniają szerokie żaluzje okienne również z czarnymi akcentami, oraz dekoracyjny, czarny grzejnik. Na zasadzie kontrastu pojawiają się tu ceglastoczerwone akcenty, takie jak ikona designu, lampa projektu Vernera Pantona od &Tradition i korespondujące z nią dekoracyjne poduszki. 

W łazience użyte zostały wybrane przez właściciela płytki. Zabudowa meblowa w zimnych odcieniach beżu gra z kolorami w salonie i sypialni. Odcień kawy z mlekiem w tej ostatniej mamy na lamperii, narzucie i szafach. Wnętrze jest urządzone bardzo prosto, jedyną ozdobę stanowią grafiki i niewielki, zaokrąglony regał na książki. Powstało wnętrze na pierwszy rzut oka oszczędne w formie, ale bogate w dyskretne, interesujące detale.