Dzisiaj podglądamy z bliska efekt pracy studia Šepka Architekti. Nietypową formę domu wymusiła niejako lokalizacja działki na mocno pochylonym zboczu. Dom stoi więc na betonowym palu niczym na kurzej stopce i przez to wygląda trochę jak z bajki. Otoczony jest owocowym sadem - stąd także i kształt gruszki. Całość przypomina także nowoczesną rzeźbę.

Struktura budynku jest drewniana. Została dokładnie zaprojektowana przez architekta Jana Šepkę w komputerze. Przed samym wdrożeniem drewniane belki precyzyjnie przycięto na frezarce 3D. Przestrzenie między nimi wypełniono betonem. Pokrycie przywodzi na myśl szarą plastelinę dzięki specjalnej farbie. Budynek zabezpieczony jest przed wilgocią i deszczem wodoodpornym sprejem.

Do domu dostaniemy się przez metalowy, lekko nachylony mostek. Wnętrze ma około 80 metrów kwadratowych i dwie kondygnacje. W środku, tak jak w normalnych domach, znajdziemy salon, łazienkę, kuchnię i sypialnie. Z dużych okien roztacza się miły dla oka widok na dolinę. W kwietniu i maju dodatkowo imponująco wyglądają kwitnące drzewa owocowe w sadzie. Co powiecie na taki nietypowy domek na działce?