Dziś zaglądamy do ciekawego mieszkania na warszawskim Powiślu. Architektura budynku, w którym znajduje się lokal, nawiązuje do przedwojennych, modernistycznych akcentów w dzielnicy. Mamy tu więc zaokrąglone narożniki, klatki schodowe wykończone mozaiką i lastryko. Właściciel mieszkania chciał, by aranżacja jego wnętrza (na potrzeby dwóch osób) również czerpała z tej tradycji. Pragnął też, by w apartamencie czuć było domowe ciepło. Zadanie stworzenia takiego lokum powierzył pracowni Balicka Design.

- Klientom zależało na pięknym designie, czyli elementach pięknych w formie, ozdabiających całą przestrzeń, ale jej nieprzytłaczającej. Całe mieszkanie miało być zaprojektowane eklektycznie, czyli miało łączyć wiele różnych stylistyk i materiałów w jedną spójną całość - tłumaczy Agnieszka Balicka. Efekt? Świetny. Mieszkanie zdobyło tytuł najlepiej zaprojektowanego wnętrza apartamentu mieszkalnego w Polsce w konkursie International Property Awards.

Strefa dzienna apartamentu

Domową, przytulną atmosferę daje tu na pewno drewno. Mamy tu lekko bielony dąb (francuska jodełka na podłodze) i modyfikowany orzech (niektóre ściany, fronty meblowe, wyspa kuchenna). Modernistyczne akcenty to lekkie zaokrąglenia zabudowy. Jest też elegancki marmur, lastryko. Są też, kultowe szczególnie dla Warszawy, gorseciki nawiązujące wprost do przedwojennego szyku. Ciekawym akcentem kolorystycznym jest niebieska ściana w salonie. W połączeniu z atramentową sofą i błękitnymi fotelami daje to ciekawy efekt wizualny. Kuchnia została zaprojektowana w neutralnych kolorach łącząc ciemny kolor zabudowy meblowej w
kolorze orzecha z jasno-kawowymi frontami o matowym wykończeniu. Całość dopełniają złote dodatki. 

Strefa prywatna mieszkania na warszawskim Powiślu

W sypialni gospodarzy mamy ten sam zestaw kolorów co w strefie dziennej. Są niebieskości, jest brąz i kremowo-kawowe odcienie beżu. Ciekawostką jest garderoba schowana w specjalnej, orzechowej konstrukcji. Łazienka to królestwo gorsecików i egzotycznej fauny i flory. Na ścianie nad wanną mamy tu motyle, tukany, papugi, rajskie ptaki, liście bananowca i ananasy.