Marzysz o jasnym, przestronnym wnętrzu, w którym królują proste, pozbawione zdobień meble i dodatki, a do tego naturalne surowce? Podpowiemy Ci, jak właśnie takie stworzyć. Naturalny styl w mieszkaniu pokochają miłośnicy przyrody.

Naturalny styl w mieszkaniu - garść informacji

Ta estetyka zachwyci niejedną osobę zakochaną w przyrodzie. W stylu naturalnym liczą się przyjazne kolory ziemi. Jasna, soczysta zieleń, eleganckie, zgaszone brązy, odcień terrakoty, zachwycające beże i szarości to odcienie, bez których nie można się obejść. Do tego naturalne materiały: drewno, kamień, korek, glina, kamionka. Jeśli myślisz o właśnie takiej stylistyce warto zainwestować w naturalne surowce. Świetnie sprawdzi się drewno, a zwłaszcza dąb. Najlepiej sprawdzą się meble z niebarwionego dębu. Szafy, stoły, biurka i krzesła ustaw w taki sposób, aby nie zagracały niepotrzebnie pokoju. W centrum kuchni powinien znaleźć się duży stół (idealnie z sękami), przy którym będzie toczyć się domowe życie. Podłogi? Najlepsze będą deski. 

Mieszkanie w stylu naturalnym - dodatki wielkiej wagi

Na biurku, stoliach i szafkach umieść kwiaty doniczkowe albo świeżo ścięte kwiaty, drobne bibeloty i ażurowe świetlne girlandy. Ważne, by akcesoria dodawały miejscu ponadczasowości i charakteru. Świetnie sprawdzą się unikatowe, pojedyncze egzemplarze, które wprowadzają do wnętrza wakacyjny klimat. Możesz wykorzystać tapetę z wzorem do złudzenia przypominającą korę lub liście drzew. Kolorowe zasłony z motywami roślinnymi to kolejny akcent, który doda mieszkaniu nturalnego wyglądu. Na tarasie lub balkonie ustaw wygodne i funkcjonalne rattanowe fotele i donice z trawami albo miniaturowymi drzewkami.

Naturalny styl w mieszkaniu - eko

To styl dla osób, które chcą być eko, nie wyrzucają niepotrzebnych rzeczy, odświeżają je. Daj drugie życie dodatkom, które w łatwy sposób można zmienić (na przykład przez zakup powłoczki na poduszkę). Obicie sfatygowanej kanapy bez trudu wymienisz (na przykład na grube, surowe płótno) i sprawisz przy tym, że będzie ona wyglądać nietuzinkowo. W poszukiwaniu oryginalnych akcesoriów wybierz się na strych. Kto wie, może znajdziesz tam „perełkę”, która posłuży na następne lata.