Lubimy pisać Wam o nowych miejscach wyróżniających się dobrym wzornictwem, także tych przeznaczonych dla najmłodszych. Ostatnio informowaliśmy o pierwszym biotechnologicznym placu zabaw w Polsce - Air Bubble i o ogrodzie sensorycznym dla dzieci z Ośrodka Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Dziś kilka słów o najnowszym placu zabaw na warszawskiej Dolince Służewskiej w okolicach Służewskiego Domu Kultury. Plac ma charakter naturalny – nie znajdują się tutaj żadne sztuczne materiały i nawierzchnie. Wyposażenie oraz sprzęty wykonano są z drewna. Do tego dochodzi zielone otoczenie - derenie, porzeczki, agrest, leszczyny i tawuły. Pojawiło się również ok. 1,3 tys. bylin, m.in. podgryczniki, złocienie, dzwonki, chabry, konwalie, jeżówki, bodziszki, rumianki, jasnoty, maki, bylice, malwy i niezapominajki, do tego  młoda jabłoń i śliwa, które zakwitną wiosną.

Projektanci podzielili teren na dwie strefy: „sprawnościową” do czynnych zabaw i ćwiczeń (mamy tu małpi gaj, zjeżdżalnię, huśtawki) oraz „w starym ogrodzie” (ta strefa zlokalizowana jest w obrębie pozostałości dawnego sadu i nawiązuje do krajobrazu wsi Służew. Mamy tu mini domek zabawowy w stylu dawnej zabudowy wiejskiej, piaskownice, szałasy wiklinowe). 

Plac zabaw w Parku Dolinka Służewska powstał w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego - „Ogrody deszczowe i naturalne place zabaw na terenie m.st Warszawy, w tym plac zabaw w Parku Dolina Służewiecka” (nr.1325). Za realizację odpowiada Zarząd Zieleni m.st. Warszawy