Nazwa SWOYE odnosi się również do warstw drewna, gdyż inspiracją do powstania świec stały się brzozowe i sosnowe lasy. To właśnie w tych leśnych zagajnikach kwitnące chabry i maki, wciąż kuszą swą prezencją mądre pszczoły. Dlatego zwijane świece przypominają kształtem słoje w drewnie.

Nietuzinkowe kształty

Swoye to przede wszystkim klasyka minimalistycznych form i poszanowanie kształtów, które tworzy natura. Świece w kształcie sześciokątów to nic innego jak nawiązanie do plastrów miodu, które tworzą pszczoły. Miłośnikom spotkań towarzyskich przy stole z pewnością przypadną do gustu świece stołowe, które idealnie pasują do świeczników, a ich kształty stworzą niepowtarzalny klimat. W okresie świątecznym Swoye mają zimową kolekcję świec - woskowe szyszki i choinki wprowadzą cudowną atmosferę.

Rzemiosło w pracowni

Marka Swoye stawia prostotę i prawdziwą naturę, dlatego świece różnią się wyglądem i zapachem od świec robionych mechanicznie, które znamy ze sklepów. Proces wykonywania każdej świecy odbywa się od początku do końca ręcznie – krojenie i topienie wosku, umieszczanie knotów oraz zalewanie czy zwijanie świec.

Założycielka marki Oktawia Butrym-Bałchanowska zaznacza, że świece Swoye: „Nie są kolorowe, ponieważ zrezygnowaliśmy z barwników, stawiamy na miodowy kolor oraz naturalny i estetyczny wygląd. Nie mają w sobie sztucznych olejków zapachowych, dlatego wybierając SWOYE świadomie godzisz się na zapachową prostotę. W naszym minimalistycznym asortymencie znajdziesz produkty, które są dopracowane na każdym etapie tworzenia i powstają w zgodzie z naturą.”

Każda świeca jest wyjątkowa, nie ma drugiej identycznej - na tym polega ekskluzywność produktów tworzonych w małych rzemieślniczych pracowniach.

Zgodnie z ideą #lesswaste

Dla manufaktury ważna jest również ekologia i dbanie o środowisko, dlatego produkty pakowane są w biodegradowalne pudełka i papiery, używane są naturalne wypełniacze, a paczki zaklejane papierową taśmą. Ponadto marka Swoye stale poszerza swój asortyment, dzięki któremu skomponujemy zestaw na domowe SPA. Znajdziemy również organiczne szczotki do masażu ciała oraz półkule do kąpieli o leśnych i cytrusowych zapachach.