Targi Rzeczy Ładnych powracają po przerwie. Już w najbliższy weekend w Centrum Koneser w Warszawie będzie można zaopatrzyć się w ładne plakaty, tekstylia, ceramikę i rozmaite akcesoria. Z tej okazji wybraliśmy naszych ulubionych projektantów i artystów tej edycji TRŁ FRESH! i TRŁ PRINT!. Nasze zestawienie poniżej.

Marcin Sieczka, Martyna Dymek i Kasia Skoczylas - Siup. To studio projektowe z pracownią w Warszawie założone przez trójkę przyjaciół. Projektem istnieje od kilku miesięcy a już głośno o ich ceramice. W swojej praktyce skupia się na wytwarzaniu unikatowych przedmiotów w małych seriach. Inspiracje kolektywu to między innymi formy organiczne i brutalizm.

Marcelina Jarnuszkiewicz - ilustratorka, ogrodniczka - amatorka, twórczyni kolekcji pinów i biżuterii inspirowanej polską przyrodą. Wszystkie zaprojektowane przez nią akcesoria powstają w Polsce metodami rzemieślniczymi, w niewielkich
seriach, ręcznie wykańczane, złocone i zdobione. Nagrodzona tytułem Must Have na Łódź Design Festival. NA TRŁ będzie można kupić między innymi jej piny i breloki.

Dominika Kulczyńska i Mateusza Peringer - Zakwas Studio. Zakwas Studio to projekt realizowany przez Spółdzielnię Socjalną Zakwas. Peringera. Projektanci zdecydowali się na utworzenie studia w formule spółdzielczej, ponieważ ważne dla nich jest budowanie współodpowiedzialności i poczucia sprawczości w relacjach społecznych. Zakwas to pracownia ceramiczna, szwalnia i przestrzeń projektowa badająca możliwości ponownego wykorzystania tworzyw sztucznych. Główną osią funkcjonowania studia jest ceramika, oparta na tradycyjnych metodach produkcji wsparta nowymi technologiami.

Basia Flores - Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Wystawiała swoje prace indywidualnie oraz na ekspozycjach zbiorowych i festiwalach międzynarodowych m.in. w: San Francisco (Polki Hidden Power, 2018), Tokyo (Inner Strenght The Women of Poland and Japan), w Krakowie (Basia Flores – Galaktyczne Ptaki, 2019), w Katowicach (Basia Flores – ilustracje, Galeria Wystawowa Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, 2019 / Biennale Plakatu Polskiego, Katowice, 2017 oraz 2019 / Niesłusznie Lekceważeni, Galeria Nie Zastawiać, 2012), São Paulo (Clube de Criação, 2016), Manaus (Instituto Amazônia, 2016) oraz w Londynie. Jej ilustracje to podróż między kolorami, kształtami i emocjami. Prosta droga do pozytywności. Obecnie mieszka i tworzy w Katowicach.

Dawid Ryski - ilustrator, grafik, a także muzyk. Współpracował między innymi z Łódź Design Festival, Watch Docs Festiwal czy Goethe Institut. Autor graficznego opracowania planszówki Wielka warszawska. Lubimy charakterystyczną kreskę na jego plakatach i poczucie humoru. 

Stanisław Czarnocki, Umiar Studio. Absolwent warszawskiej ASP, projektant. Twórca minimalistycznych kalendarzy KAL. Kal jest funkcjonalnie i wizualnie prosty. Bez zbędnych elementów, grafik, zdjęć i starzejącej się stylizacji. Dla nas kluczem jest ponadczasowość - podkreśla projektant. 

Magda Pilaczyńska z LOOK AT ME PLATES. Magdę poznaliśmy osobiście jakiś czas temu (nasze spotkanie TUTAJ). Jej ceramikę kochamy! Naczynia LOOK AT ME PLATES pokazywane były na wielu wystawach w Warszawie, Nowym Jorku, Tokyo, Seulu, Hong Kongu, Abu Dhabi oraz Londynie. Otrzymały również nominację do Elle Deco International Design Awards.

Iwona Bielecka, reżyserka, projektantka kolekcji mebli dziecięcych HINGI. Meble stworzyła dla swojej córeczki Nadziei. Zależało jej na połączeniu funkcjonalności ze świetnym designem i ekologią. Nadzieja pokochała stworzony dla niej zestaw w stonowanych arwach, dlatego pojawiła się myśl, żeby wysłać go w dalszą drogę i tak powstała marka HINGI.