Gala międzynarodowego konkursu Brick Award w normalnym trybie odbyłaby się w czerwcu 2020. Jednak ze względu na pandemię wydarzenie zostało przełożone na wrzesień. Nagrody wręczono wczoraj podczas gali, którą można było oglądać online.

Zwycięzca w kategorii Sharing public spaces i zdobywca tytułu Grand Prize? To budynek Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach autorstwa pracowni Baas Arquitectura, Grupa 5 Architekci i MAŁECCY biuro projektowe. Warto wspomnieć, że do tegorocznej nagrody zostało zgłoszonych 644 projektów z 55 krajów Ze wszystkich zgłoszeń wybrano 50 projektów, które przeszły do ścisłego finału. Te liczby pokazują doskonale rozmiar polskiego sukcesu. Co istotne, Wienerberger nie uczestniczy w wyborze zwycięzców i w żaden sposób nie wpływa na wynik konkursu.  Tegoroczni zwycięzcy wybierani byli przez jury, w którym znaleźli się architekci z pięciu krajów: Helena Glantz, Urban Design (Szwecja) - laureatka nagrody Brick Award 2018 w kategorii Building Outside the Box, Toni Gironès Saderra, Estudi d'Arquitectura Toni Gironès (Hiszpania), Tina Gregoric, Dekleva Gregoric Architects (Słowenia), Mette Kynne Frandsen, Henning Larsen Architects A/S (Dania) oraz Jonathan Sergison, Sergison Bates Architects (Wielka Brytania).

Przypominamy, że budynek Wydziału Radia i Telewizji (zwanego też katowicką filmówką) otwarto w 2017 roku. Gmach stoi przy ulicy Pawła 3. Obiekt posiada posiada halę zdjęciową, salę kinową oraz pracownie dydaktyczne. Świetnie wpisuje się w sąsiedztwo, także przez swoją ceglaną elewację. Autorom projektu gratulujemy kolejnego sukcesu i wyróżnienia!