Z natury

Serendipity tłumaczy się jako dar do znajdowania wartościowych lub przyjemnych rzeczy, których się wcale nie szuka. My zupełnym przypadkiem (a może wcale nie?) trafiłyśmy na nie w ofercie marki Jotex. Ceramiczny wazon Serendipity został wykonany ręcznie. Charakteryzuje się miękkim i falistym kształtem, dla którego inspirację można odnaleźć w naturze. Powierzchnię wazonu pokrywa barwna i błyszcząca glazura wzbogacona drobnymi pęknięciami. Szkliwione jest również wnętrze wazonu. 

Retro glazura

Wazon Parker to symbol pięknego romansu minimalizmu z maksymalizmem. Prosty, stylowy kształt wazonu pokrywa wspaniała, inspirowana stylem retro glazura w brązowych odcieniach. Wazon został wykonany ręcznie. Jego glazura ma matowe wykończenie, a wnętrze pokrywa szkliwo.

Wdzięczność

Tak unikatowego kształtu wazonu nie widziałyśmy już dawno. "Kształt wazonu przypomina dwie dłonie, które z troską unoszą cenny ciężar do góry" - opisuje marka Jotex. Wazon występuje w dwóch wersjach kolorystycznych. Ten w ciemnym odcieniu pokryty jest błyszczącą, metaliczną glazurą, a jasny ma matową powierzchnię z widoczną fakturą. Wazony wykonane są ręcznie, dzięki czemu każdy egzemplarz jest wyjątkowy. 

Terracotta

Wazony o kształcie donutów pozostają we wnętrzarskich trendach już kolejny sezon. Tej wiosny jednak nabierają charakteru retro i przybierają kolory teracotty. Powierzchnię wazonu Bun pokrywa rodzaj piaskowej glazury o matowym wykończeniu, dodając całości naturalnej charyzmy. 

Nowy minimalizm

Wiosną 2022 pękate, szklane wazony ustępują miejsca tym architektonicznym, pokrytym odbijającym światło szkliwem. Dzięki dwóm poziomom (wazon i podstawka), Rise to doskonały sposób na wyeksponowanie mniejszych kwiatów czy gałązek. 

Czytaj też: 5 dodatków do wnętrz, które wniosą wiosnę do Twojego domu>>