Zgromadziliśmy dla Was prace znakomitych fotografów, którzy pokazują świat z innej perspektywy - z lotu ptaka!

Wychylają się z helikoptera, latają balonem, paralotnią, stoją na wysokich drabinach. Nie mamy wcale na myśli sportowców wyczynowych, czy kaskaderów - te akrobacje wykonują znani fotografowie, po to by pokazać nam świat z innej perspektywy - z lotu ptaka. Każdy sposób jest dobry, aby uchwycić rytmiczną kompozycję złożoną z parasoli, ręczników i opalonych ciał.

Pogodne zdjęcia, które robi Gray Malin zdobią wnętrza domów na obu pólkulach, ale oprócz fotogarfii w ramach, czy na tapecie, można je mieć także jako wzory na trampkach, deskach surfingowych czy etui na smartfona. Fotografów, którzy pokazują nadmorskie kurorty z innej perspektywy jest więcej, a każy z nich "widzi" plaże inaczej. Kadry Antoine Rose'a zachwycają subtelnością. Alex MacLean,  fotografując, potrafi uchywcić nieuchwytne dla oka -  trwające czasem tylko ułamek sekundy momenty: rytmiczne, malarskie kompozycje złożone z żaglówek, frachtowców czy kajaków. Oprócz plaż fotografuje też porządek dostrzegalny w sznurze jadących taksówek, cieżarówek, rowerów. A w poetyckich kadrach autorstwa Bernharda Langa czasem trudno rozpoznać piasek czy wodę. 

Obejrzyjcie niesamowite fotografie plaż z całego świata w obiektywie Bernharda Langa, Antoine'a Rose'a, Alexa MacLeana i Graya Malina>>

Tekst: Ela Stasiak