Oto nasze małe zestawienie najpiękniejszych kalendarzy i plannerów na rok 2020.

Otwiera je kalendarz polskiej marki Paper Goods. Ich produkty jednogłośnie okrzyknęliśmy naszym Zachwytem podczas ostatnich Targów Rzeczy Ładnych. Eco Calendar (w cenie 119 złotych) wykonano z materiałów w 100% pochodzących z recyklingu. W środku znajdziecie kalendarz tygodniowy, urlopowy, roczny i miesięczny.

Kolejne propozycje to coś do zawieszenia na ścianie. Dla minimalistów polecamy KAL (za 129 złotych) zaprojektowany przez Stasia Czarnockiego z Umiar Studio. Dla fanów polskiego designu mamy propozycję od Patyna.pl (w cenie 123 złote). Ten kalendarz na 2020 stworzyły Joanna Gębal i Beata Bochińska. To 12 nigdzie wcześniej niepublikowanych mini opowiadań i osobistych wspomnień Beaty Bochińskiej o ludziach i kultowych przedmiotach oraz 12 ilustracji Joanny Gębali. Z kolei dla miłośników malarstwa wybraliśmy propozycję z obrazami Hieronima Boscha (po jednym dziele na każdy miesiąc, cena około 40 złotych, wydawcą jest Flame Tree Publishing). Mamy też kalendarz-dzienniczek teNeues z pracami Hokusaia (w cenie około 60 zł). 

Jeśli lubicie kalendarze połączone z plannerami, to zobaczcie koniecznie Happy Planner na 2020 (119 zł) od Madama (do naszego zestawienia wybraliśmy kwiecistą okładkę) i kalendarz Copper od Papierniczeni w twardej, czekoladowej oprawie wykończonej eleganckim, płóciennym grzbietem (92 złote za egzemplarz). Mamy też coś specjalnego dla architektów - wypatrzony na Amazonie Architects Diary 2020 za 6 funtów.  

Miłośnikom Harrego Pottera polecamy limitowaną wersję kalendarza na 2020 od Moleskine. Fankom planowania chcemy pokazać glamPLANNER od  glamCREATIVE z minimalistyczną okładką w głębokim, śliwkowym kolorze (teraz w świetnej, obniżonej cenie 69,50 zł).  A na koniec jeszcze notes z Davidem Bowie od tej samej firmy. Wiemy, że to nie kalendarz, ale po prostu nie mogliśmy się oprzeć. To edycja kolekcjonerska w cenie 32 funty za sztukę. Powstało tylko 4999 takich egzemplarzy.