Chcesz dostrzec wszystkie niuanse światła odbijającego się w gwiazdkach świeżego śniegu? A co powiesz na niezwykły dźwięk dzwoneczków, zimowego kolędowania, skrzypnięcie buta na zmrożonej tafli jeziora? Płynne przejścia, głęboka czerń, srebrzyste sople lodu? To wszystko dziś zapewniają niezwykłe ekrany nowych telewizorów. LG OLED C1 i G1 dają nawet więcej. Najlepszą jakość obrazu przy oglądaniu filmów 4K HDR z serwisów VoD np. Netflix czy YouTube, najnowszą wersję Dolby Vision IQ oraz dźwięk Dolby Atmos (uwaga, tu sztuczna inteligencja automatycznie dopasowuje parametry odtwarzania do akustyki pomieszczenia). I jeszcze tryb Filmaker Mode, w którym film obejrzymy w wersji kinowej, zgodnie z wizją reżysera. A to już prawdziwa biesiada dla kinomana.

Dodatkowo, LG OLED ma certyfikat organizacji TÜV Rheinland potwierdzający brak migotania obrazu i niski poziom (zaledwie 29 proc.) emisji niebieskiego światła szkodliwego dla oczu. A certyfikat SGS Eco Product świadczy to tym, że do ich produkcji wykorzystuje się znacznie mniej szkodliwych tworzyw. To zawsze doceniamy. Wyszukiwanie głosowe w języku polskim oczywiście także ma znaczenie.

Fani dobrego designu zwrócą uwagę na fakt, że seria LG OLED G1 Gallery nie bez powodu osi nazwę Gallery… Telewizor ten, powieszony na ścianie, wygląda jak obraz. Uchwyt wbudowany w telewizor sprawia, że ekran przylega do ściany i ma zaledwie dwa centymetry głębokości.

Efekt Luwru pogłębia opcja tego, co wyświetlamy na naszym „obrazie”. Możemy sięgnąć po prostu po aplikację „galeria”, którą znajdziemy w menu telewizora. Pojawią się wtedy dzieła sztuki. 

Zatem jakie zimowe filmy warto obejrzeć na tak niezwykłym ekranie? Najlepsze! Piękne! Spektakularne! Wzruszające! Po prostu doskonałe. Oto nasze typy:

Dla samotników (ku przestrodze) - Wszystko za życie

Sean Penn wyreżyserował film drogi, ale finałem tej wędrówki jest zimna północ, która ma być pięknym zwieńczeniem podróży po wolność młodego, pełnego ideałów, amerykańskiego chłopaka. Okazuje się jednak, że tam, gdzie nie ma emocji i drugiego człowieka czeka pustka. Na końcu życia i podróży bohater pisze znamienne zdanie, że jedynie emocje, które z kimś dzielimy, są prawdziwe. Piękny, poruszający film. 

Dla romantyków – Dzień Świstaka 

Opowieść o wyczekiwanym końcu zimy. Dzień Świstaka to amerykańskie i kanadyjskie święto obchodzone 2 lutego, kiedy to na podstawie zachowania świstaka przewiduje się, kiedy zima odpuści. Komedia z Billem Murreyem pokazuje wyraźnie, że czasem trzeba przeżyć kilkanaście upadków, by nauczyć się jak żyć (i kochać fajną osobę). Znakomita komedia z Billem Murrayem, Andy McDowell i zimą w tle.

Dla rodziny – Opowieści z Narnii

Magia w pełnej postaci z malowniczą zimową scenerią w tle. Mroźna czarownica marzy o tym, by świat na zawsze spowiły śnieg i lód, ale na szczęście są istoty tak odważne, że zaryzykują życiem, by stawić jej czoła. Opowieści z Narnii są wielką metaforą walki dobra ze złem, mroku z jasnością i… zimy z gorącym podmuchem miłości. 

Dla fanów walki o przetrwanie – Alive. Dramat w Andach

Wstrząsające kino katastroficzne, które rozgrywa się wśród malowniczych górskich szczytów. Film powstał w oparciu o prawdziwe wydarzenia. W 1972 roku w Andach rozbił się samolot z drużyną rugby. Rozbitkowie próbowali... po prostu przeżyć. Przy czym, gdy mówimy o życiu, słowo „po prostu” zmienia znaczenie. To walka o wszystko. A film jest opowieścią o wielkiej odwadze i nadziei. Dramaturgia i napięcie, a w tle niewzruszone góry. 

Dla fanów kina szpiegowskiego – Spectre

Ta część przygód agenta Jej Królewskiej Mości ma spektakularne sceny zimowe. Skutery śnieżne, górskie stacje owiane tajemnicą, zamiecie i biały, pokrywający wszystko śnieg, który ukryje wszystko, co się tu wydarzy. W wielu filmach o Bondzie były sceny zimowe, ale te w „Spectre” zapierały dech w piersiach. 

Dla miłośników Alaski – Przystanek Alaska i Bezsenność

Kultowa opowieść o mieszkańcach Alaski, ich namiętnościach, lokalnym radiu i wspaniałych relacjach między mieszkańcami ma fanów do dziś. Pokolenie obecnych 40-latków wychowało się na serialu „Przystanek Alaska”, a obecni 20-latkowie nadrabiają go z radością. Ale w tej mroźnej okolicy dzieje się też akcja innego, niezwykłego filmu -  „Bezsenność” w reżyserii Christophera Nolana. Trzymający w napięciu thriller także nakręcono w mroźnej scenerii Alaski. Jest tam cierpiący na bezsenność detektyw, tropiony morderca, i niekończący się polarny dzień. Fantastyczna, ale mroczna rozrywka. 

Dla kinomanów - Fargo

Cudowna Frances McDormand i kultowy już film braci Coen. Ośnieżona Minnesota, tajemnicze morderstwo, ciężarna policjantka. Ten film lata temu zaskoczył wszystkich. Po latach wciąż ogląda się go z rozkoszą. Kto kocha doskonałą reżyserię, wartkie dialogi i piękną grę aktorską, ten chętnie otuli się kocem i zanurzy w opowieści braci Coen. 

Dla dzieci - Happy Feet tupot małych stóp, Kraina Lodu i Epoka Lodowcowa

Wszystkie trzy są już klasyką kina dla dzieci. Świetnie napisane, pięknie narysowane i z doskonałą ścieżką dźwiękową są znakomitą zabawą nie tylko dla najmłodszych, ale i całych rodzin. W pingwinim świecie maluch Mambo odkrywa w sobie talent do tańca i tak zdobywa przyjaciół. W Krainie Lodu moc siostrzanej miłości ratuje świat, a w epoce lodowcowej trzeba mieć naprawdę sprawdzonych kompanów, by przeżyć do… ocieplenia klimatu. Te opowieści zdobyły nagrody filmowe i nasze serca.

Dla fanów Winterfall – Gra o tron

„Winter is coming” - słynne zdanie z jednego z uwielbianych seriali HBO mówi samo za siebie. Widoki, jakie oglądamy w „Grze o tron”, od pierwszych sezonów do ostatnich, zapierają dech w piersiach. A najważniejsze dzieje się na Północy, gdzie śnieg zakrywa tajemnice i chronić ma od zła. I choć pewnie większość z nas widziała cały serial, to obejrzenie go ponownie w takiej jakości na ekranie własnego telewizora będzie przyjemnością na miarę domowego Oscara.

A na koniec coś jeszcze dla wielbicieli pięknych wnętrz. Telewizor LG OLED to coś więcej niż technologicznie genialny gadżet. Ma on niepowtarzalny, piękny, nowoczesny design. Jest smukły, niemal bezramkowy i ma obudowę w czterech kolorach – od stalowego srebra po waniliową biel - Titan i Vanilla. Najmniejszy OLED 48 calowy zadowoli graczy - może służyć jako bardzo duży monitor, a największy ekran 83 calowy to marzenie przy oglądaniu filmów 4K HD.

Oba idealnie pasują do zimowej scenerii. I jeszcze coś, kiedy przerywasz oglądanie swoich ukochanych filmów, możesz włączyć wspomniany na początku tryb galerii, ale sprawdzą się także zdjęcia z wakacji. Oczywiście tych zimowych.