Nowa pierogarnia w Warszawie

Pierogi, okrasy, procenty - tak swoją restauracyjną działalność zgrabnie podsumowuje warszawski lokal Syrena Irena na swoim instagramowym profilu. Kochamy pierogi (a jakże, najbardziej chyba te z twarogiem i świąteczną wersję z kapustą i grzybami), ale dzisiaj skupimy się na wnętrzu i identyfikacji wizualnej tej nowootwartej pierogarni u zbiegu Krakowskiego Przedmieścia i Oboźnej.

Identyfikacja wizualna

Za projektem całości stoją dwa zespoły: Mamastudio (odpowiedzialne za identyfikację wizualną) i biuro architektoniczne Projekt Praga (wnętrza bistro). Patronką restauracji jest symbol Warszawy - syrenka o imieniu Irena. Jej znak przygotowany przez Olę Sadownik ma wycinankowy, odręczny charakter. - Wszystko w tej identyfikacji płynie, jest zmienne, szczere – ma artystyczny sznyt – tłumaczą projektanci z  Mamastudio zainspirowani tradycjami polskiej szkoły plakatu. Intencją był luźny, szkicowy charakter głównej bohaterki - pełnej humoru i swobodnej. W tym samym stylu utrzymane są pozostałe malunki na ścianach. 

Wnętrze Syreny Ireny

Pomysł na wnętrze od Projekt Praga? Wykorzystanie obrazu Herberta Jamesa Drapera „Odyseusz i syreny”. Dzieło w formie tapety pokrywa dwie ściany lokalu. Do tego malowane proszkowo lady barowe, sztukaterie i oryginalne łuki tego z wnętrza lat 50. Kolorystyka? Niebieski (woda - naturalne środowisko syren), koralowe i różowe akcenty do tego czerń i spokojne beże. Smaczki? Tapicerowane taborety Finn od Buck.Studio, paprotki w kwietnikach, balustrady z wzorem łuski jak na syrenim ogonie, kuliste kinkiety od Aqform, mozaika przy wejściu, neony ze słynnej pracowni Jacka Hanaka. Wszystko to czyni Syrenę Irenę jednym z ciekawszych nowych lokali w stolicy pod względem wystroju.

____________________________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.