Kochamy słodkości i kochamy piękne wnętrza. Dziś te nasze dwie namiętności łączymy w jedno. Przed Wami nasz subiektywny spis najpiękniejszych cukierni w Polsce. Kolejność przypadkowa.

Nanan, Wrocław, Kotlarska 32
Zaczynamy od wrocławskiego Nanan. O tym miejscu pisaliśmy Wam już ponad rok temu. Różowe wnętrze cukierni zaprojektowali architekci z BUCK.STUDIO. Drewniany parkiet, pudroworóżowe ściany wyłożone pluszem, mosiężne dodatki, główna lada w kształcie eklera, miękkie fotele i marmurowe stoliki - tak jest w środku. Do tego całe mnóstwo łakoci. 

Lourse, Warszawa, Krakowskie Przedmieście 13
Cukiernia powróciła po 74 larach przerwy do Hotelu Europejskiego (Raffles). We wnętrzu czekają na nas słodkości, pastelowe regały w klimacie retro, cudowny parkiet, złote dodatki, marmurowe stoliki, kryształowy żyrandol i stara, zabytkowa kasa. Elegancja z nostalgiczną nutką. Z menu polecamy kremówki, bezy i lody!

Odette, Warszawa, Wojciecha Górskiego 6
Kolejny adres ze stolicy w naszym zestawieniu. Lokal przyciąga nie tylko wspaniałymi słodkościami, ale także doskonale zaprojektowanym wnętrzem autorstwa Hugona Kowalskiego z poznańskiej pracowni Ugo. Architekt wprowadził do niego miedź, duże, okrągłe lustro i ladę z lastryko. Hitem sprzedażowym jest ciastko w kształcie ust. 

Parle Patisserie, Poznań, Grunwaldzka 33c
To poznańska cukiernia z pysznym menu i pięknym wnętrzem. Za wystrój odpowiada tu pracownia JAGODY STUDIO. Na ścianach mamy pastelową, delikatną zieleń oraz tapetę z dżunglą (są papugi, palmy, flamingi, małpa), do tego marmurowe blaty i lada, żywe kwiaty, czarne fotele i złote dodatki. Jest też kącik dla dzieci (co szczególnie ważne dla rodziców poszukujących chwili słodkiego relaksu).

Odette Tea Room, Warszawa, Twarda 4
To siostrzane wnętrze cukierni Odette, o której pisaliśmy Wam już wyżej. Lokal jest herbaciarnią, ale zjecie tu oczywiście pyszne ciastka z Odette. Za projekt wnętrza (ah ta tapeta w liście bananowca i złote regały!) odpowiada Hugon Kowalski.

UMAM Patisserie, Gdańsk, Mariana Hemara 1
Siedzibą tej gdańskiej cukierni jest ponad stuletnia Willa Komendanta w Gdańskim Garnizonie. W środku czeka na nas białe wnętrze z błękitnymi i różowymi akcentami. Prosto i z klasą! Nasz hit? Zdecydowanie sernik kokosowy!

Rosse Rosse, Gdynia, Świętojańska 45
Wnętrze tej cukierni to przede wszystkim biel, róż i błękit. Do tego pudrowe, wygodne fotele i kanapy, ściany z betonu i różowa podłoga. Zjemy tu też przysmaki z wspomnianej wyżej UMAM Patisserie. Projekt wnętrza to dzieło pracowni Lesinska Concept. Inspiracje? Maria Antonina i pastelowe filiżanki! Z menu polecamy szarlotkę i hit tej jesieni  fondue czekoladowe z marshmallow.