Szklany most w Pingshan w  prowincji Hebei w Chinach oficjalnie otwarto w wigilię 2017 roku. Miejsce już bije rekordy popularności. To obecnie najdłuższy na świecie most wiszący wykonany z przezroczystego szkła. Atrakcja turystyczna mierzy około 488 metrów długości i jest szeroka na 4 metry. Most rozwieszono nad dwustumetrową przepaścią w górach, więc rozciągające się z niego widoki na skały, wodospady i rzekę w dole naprawdę zapierają dech w piersiach. 

Spacer po moście z hartowanego szkła to przygoda raczej dla odważnych. Zdarza się, że nogi uginają się i odmawiają posłuszeństwa także turystom, którzy na co  dzień wcale nie cierpią na lęk wysokości. Podobno takim osobom w pokonaniu niezwykłego szlaku pomagają specjalni asystenci.

Imponująca konstrukcja wykonana jest z ponad tysiąca szklanych paneli i leciutko się huśta. Odpowiedzialna za budowę firma Hebei Bailu Group uspokaja, że kołysanie jest efektem zamierzonym. Projektanci chcieli w ten sposób dostarczyć turystom dodatkowych emocji i wrażeń. Na moście zmieści się spokojnie do 2 tysięcy osób. Jednak ze względów bezpieczeństwa zezwala się na to, by na budowli jednocześnie przebywało ich tylko 500 naraz. Most jest codziennie sprawdzany pod względem bezpieczeństwa przez wykwalifikowane osoby.

Takie szklane mosty w Chinach to nie nowość. Wystarczy wspomnieć chociażby inne atrakcje tego typu - most w Parku Narodowym Zhangjiajie, czy w Shiniuzhai Geopark. Chcielibyście pospacerować w takich okolicznościach?