Wszyscy znamy pojęcie "selfie". W sieci aż roi się od autoportretów wykonanych telefonem trzymanym w ręce. Ale co to jest shelfie"? Jeśli jeszcze nie wiecie, to przychodzimy z pomocą! To nic innego jak zdjęcia domowych półek. Wszystko jedno czy będą to kuchenne półeczki z talerzami i porcelaną, czy też salonowe regały albo półki w dziecięcych pokojach. Liczą się stylowe aranżacje, gadżety, książki, kolory i to "coś".

Dlaczego bardzo lubimy instagramowe shelfie? To trochę takie martwe natury niczym z płócien dawnych artystów tyle, że współczesne. Dają nam obraz tego, co aktualnie trendy i na czasie, podsuwają pomysły na nowe lektury czy zakupy, a do tego inspirują do przemeblowania albo częstego eksperymentowania z dodatkami. Ponadto służą swoim autorom do twórczego sprawdzenia się w roli dekoratora wnętrz. Shelfie generują też modę na określone przedmioty. Przedmiotem pożądania były swego czasu na przykład niedostępne już w IKEA półki RIBBA. Teraz bardzo często widujemy system regałów i półek String.
Do naszej galerii wybraliśmy kilkanaście naszym zdaniem najciekawszych i najbardziej stylowych shelfie dodanych w ostatnim czasie na instagramie. Od niedawna w aplikacji można obserwować sam hasztag #shelfie. Polecamy!