Które muzea są najbardziej fotogeniczne? Które królują w instagramowych relacjach? Postanowiliśmy sprawdzić. Oto nasze mini zestawienie i w zasadzie nie jesteśmy zdziwieni wynikami tych poszukiwań. Wygrywają budynki o oryginalnej formie, wśród architektów często pada nazwisko Franka Gehry'ego. Oto kilka najbardziej fotogenicznych placówek na intagramie.

Muzeum Guggenheima w Bilbao, Hiszpania - budynek zaprojektowany przez Franka O. Gehry'ego, zbudowany ze szkła i blachy tytanowej. Jego pofalowana bryła zachwyca odwiedzających od 1997 roku.

Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku, USA - tu można oglądać sztukę współczesną, a także słynną kolekcję malarstwa impresjonistycznego. Słynny budynek zaprojektował Frank Lloyd Wright.

Design Museum Holon, Izrael - muzeum poświęcone wzornictwu, działa od 2010 roku. Autorami projektu są Ron Arad i Bruno Asa.

Louis Vuitton Foundation, Paryż, Francja - Oficjalne otwarcie tego muzeum miało miejsce w 2014 roku. Budynek zaprojektował Frank Gehry, a nad tym projektem pracowało w sumie ponad 400 osób!

Centre Georges Pompidou, Paryż, Francja - muzeum sztuki współczesnej. Słynny budynek z 1977 roku jest dziełem architektów Renzo Piano i Richarda Rogersa.

Luwr, Paryż, Francja - szklane piramidy paryskiego Luwru to już klasyk na pamiątkowych zdjęciach z Paryża. Na instagramie pojawiają się bardzo często i nie mogliśmy tu o nich nie wspomnieć.

Museo Soumaya, Meksyk, Meksyk - to meksykańskie muzeum otwarte w 2011 roku przyciąga gości nie tylko bogatą kolekcją sztuki, ale również swoją oryginalną architekturą. Za jego projekt odpowiadają Fernando Romero, Ove Arup i Frank Gehry. Fasadę pokryto heksagonami z aluminium.

The Museum of Pop Culture, Seattle, USA - Architekt odpowiedzialny za projekt? Frank Gehry! Jego nazwisko co chwila pojawia się w tym zestawieniu. Zapewne nie bez przyczyny.

Jeśli zaś chodzi o Polskę, to na instagramie dośc często pojawia się MSN nad Wisłą. O tym budynku pisaliśmy Wam z okazji jego otwarcia TUTAJ.

Swego czasu bardzo popularne było także Muzeum Lodów w LA.

Co dodalibyście do naszej listy?