Kto kocha ceramikę z Bolesławca tak jak my? Kobalt, charakterystyczne stempelki, wielowiekowa tradycja - naprawdę mamy z czego być dumni. Przy okazji przypominamy Wam o limitowanej kolekcji mis, którą na 20 na urodziny ELLE Decoration zaprojektowała nasza redaktor naczelna we współpracy z Manufakturą w Bolesławcu. Fanów bolesławieckich wyrobów z pewnością ucieszy fakt, że Muzeum Ceramiki w Bolesławcu już wkrótce zyska nową siedzibę. Placówka przeniesie się do dawnego Pałacu Pücklera przy ul. Zgorzeleckiej latem 2023 roku.  Projekt rewitalizacji i aranżacji zabytkowego, dziewiętnastowiecznego budynku przygotowała pracownia TOYA DESIGN, która na swoim koncie ma między innymi takie realizacje jak przebudowa Sali Wielkiej CK Zamek w Poznaniu, projekt Muzeum Archeologicznego na Ostrowie Tumskim czy kultowe Kino Muza w Poznaniu

Nowa siedziba Muzeum Ceramiki w Bolesławcu

Muzeum Ceramiki w Bolesławcu jest instytucją o ponad stuletniej tradycji i bogatych zbiorach. Nowa siedziba to ponad 2 000 m2 powierzchni użytkowej. Swoją skalą stwarza o wiele większe możliwości prezentacji imponującej kolekcji, niż miało to miejsce do tej pory. Projekt TOYA DESIGN nie tylko zrewitalizuje zabytkowy obiekt i przywróci jego dawny blask, ale także wprowadzi rozwiązania funkcjonalne, które zmienią pałac w nowoczesny obiekt wystawienniczy. Parter i piętro pomieszczą ekspozycję. Na poddaszu zaś znajdzie się miejsce na zaplecze programowe Muzeum. Zostanie ono połączone w jedną przestrzeń. Osią nowej klatki schodowej będzie winda. Obiekt zyska również zaplecze konferencyjne, sale warsztatowe i sklep z pamiątkami Muzeum. 

Znak Muzeum

Specjalnie dla Muzeum Ceramiki w Bolesławcu  powstał także nowy znak. Jego głównym elementem jest sygnet. Twórcy TOYA DESIGN z  zainspirowali się tu słynną metodą stempelkową tak charakterystyczną dla wyrobów z Bolesławca. - Nowy znak prowadzi uwagę odbiorcy od wartości lokalnych po globalne. Jest wyrazem zmiany i ciągłego rozwoju instytucji, która ambitnie tworzy nową jakość kulturową wywiedzioną z tradycji regionalnej, odnajdując w niej uniwersalne wartości na europejską skalę - czytamy w komunikacie prasowym.