Nowe budynki-bloki nie muszą być nudne. Coraz popularniejszym „wyróżnikiem” stosowanym przez deweloperów jest uwzględnianie w przestrzeni elementów sztuki – instalacji artystycznej, rzeźby, obrazu. Dowód? Kompas Targówek warszawskiego dewelopera Kompanii Domowej. Na budynku można oglądać mural "Gołębie" artystki Beaty Konarskiej wykonany techniką frezowania na płytach z granulatu Verolith StoDeco, a następnie malowany. Minimalistyczne dzieło (w formie i kolorystyce) dobrze komponuje się z charakterem całego budynku.

Skąd pomysł na "Gołębie"? Otóż po wojnie na Targówku niemal przy każdym budynku mieszkalnym znajdowały się klatki z gołębiami, których loty były naturalnym elementem tutejszego pejzażu miejskiego. Pamiętacie Balcerka z serialu Alternatywy 4 Barei i jego ukochane ptaki? Wprawdzie obecnie gołębiarzy jest mniej, ale hobby przetrwało do dziś. Mural oddaje cześć tej pięknej tradycji i wpisuje się w tożsamość tego miejsca. 

Nowe budynki mieszkalne, jak ten przy ulicy Wejherowskiej, powstające w obrębie starej siatki urbanistycznej pełnią swoistą funkcję społeczną, związaną z rewitalizacją architektoniczną obszaru. Tworząc mural zależało mi na kluczowym dla mnie aspekcie społecznym oraz wpisaniu się w istniejącą tkankę miejską i jej specyfikę. To mieszkańcy w głównej mierze kształtują przestrzeń publiczną, więc każda zmiana powinna zaczynać się od dostrzeżenia ich roli w kreowaniu tożsamości miejsca – mówi Beata Konarska.