„Immersive Monet & The Impressionists” z USA i Kanady do Polski

Multisensoryczna wystawa „Immersive Monet & The Impressionists” jeszcze niedawno podbijała USA. Teraz animacje, projekcje i wyświetlenia sztuki impresjonistów (438 obrazów!) ze szczególnym uwzględnieniem twórczości Claude'a Moneta można oglądać w w Art Box Experience w warszawskiej Fabryce Norblina. Ekspozycja jest dziełem Massimiliano Siccardo i zespołów Lighthouse Immersive i Visioni Eccentriche (producenci znanych wystaw multisensorycznych). Pokaz powstał w oparciu o najnowocześniejsze systemy mapowania wideo i efekty specjalne, dzięki którym sztuka impresjonistów ożywa. Projekcji towarzyszy ścieżka dźwiękowa autorstwa Luki Longobardi.

Impresjoniści

Impresjoniści nie interesowali się historią, mitologią czy polityką społeczną. Na swoich płótnac starali się uchwycić ulotne chwile, nastrój danego momentu i jego koloryt. Malowali więc chętnie przyrodę, proste sceny rodzajowe. - Odblask wschodzącego słońca na wodzie, migotanie światła w liściach, konfiguracja chmur na niebie, ruchliwe sylwetki ludzi – interesowały impresjonistów dużo bardziej niż technika wykończenia obrazu - czytamy w komunikacie prasowym na temat wystawy. 

Czytaj też: Dzieła impresjonistów jak żywe na wystawie 3D

Wystawa w  Art Box Experience

„Immersive Monet & The Impressionists” w Fabryce Norblina można oglądać od 24 marca do 2 lipca 2023. Ceny biletów zaczynają się od 40 zł.  - Czeka nas prawdziwa uczta dla oka i niespotykane artystyczne doświadczenie, bo obrazów mistrzów impresjonizmu w takim wydaniu jeszcze nie widzieliśmy. To wyjątkowa szansa, aby zobaczyć wszystkie najważniejsze dzieła impresjonistyczne rozproszone po najlepszych galeriach i muzeach świata w jednym miejscu. Immersyjny charakter wystawy pozwoli widzowi doświadczyć z bliska prawie 450 obrazów, jak również zanurzyć się wewnątrz jednego z nich. Mogę zdradzić, że nenufary z ogrodu Moneta w Giverny jeszcze nigdy nie były tak blisko - podkreśla Joanna Kowalkowska, prezeska zarządu i współzałożycielka Art Box Experience.

Zobacz także: Niebieski dom Claude'a Moneta do wynajęcia