Już od jutra w minimalistycznej przestrzeni poznańskiej Szymon Brodziak Gallery zaprezentowane zostaną stalowe obiekty Oskara Zięty w towarzystwie czarno-białych fotografii Szymona Brodziaka. Na wystawie „Monochromy Monoformy” monochromatyczne kadry fotografa odbijać się będą w zwierciadlanych powierzchniach luster i rzeźbiarskich formach z polerowanej stali od Zięty. Przygotujcie się na mieszankę ciekawych kompozycji, nieoczywiste formy i innowacje technologiczne. W tym dialogu widz odkryje to, co dotychczas nie było tak oczywiste: sensualny charakter stali formowanej sprężonym powietrzem – lekkiej i przyciągającej refleksami – oraz geometryczny, nieraz wręcz monumentalny aspekt czarno-białych aktów i portretów.

Zięta to nazwisko, które doskonale kojarzą fani polskiego wzornictwa. Poprzez zastosowanie supernowoczesnej technologii cięcia laserem, spawania i dmuchania blachy, projektant stworzył unikatowe przedmioty - sprzedawane i wystawiane w muzeach na całym świecie. Szymon Brodziak jest mistrzem fotografii czarno-białej. Zdobywca 1. miejsca w konkursie World’s Top 10 Black & White Photographers 2019 by One Eyeland był najmłodszym artystą, którego prace zostały wystawione w Muzeum Fotografii – Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie. 

Wystawa otwarta będzie od 16 października 2021. Otwarciu towarzyszyć będzie oprowadzanie autorskie po wystawie o godz. 13.00. Szymon Brodziak Gallery, Głogowska 16, Poznań