To, że koty uwielbiają pudła i kartony, wie każdy, kto choć raz miał takiego czworonoga na dłużej. Takie były też obserwacje właścicieli marki A cat thing, pary architektów z Tajwanu i stąd też narodził się pomysł, by te kocie upodobania przerodzić w coś więcej. W ten sposób powstała firma produkująca modułowe domki dla kotów z kartonu. Prototypy budowli testowały oczywiście koty właścicieli: Lily i Chacha. Testy wypadły pomyślnie i tak oto na rynku pojawiły się pierwsze produkty.

Z poszczególnych modułów można stworzyć prawdziwe, kocie rezydencje. Są tu sypialnie, balkony i rampy, są elementy bardziej otwarte oraz takie, w których można się świetnie schować wciąż podglądając otoczenie. Poszczególne części są do siebie świetnie dopasowane, a ich łączenie nie wymaga narzędzi ani akcesoriów (na przykład w postaci śrub lub taśmy klejącej). W opakowaniu zbiorczym dostajemy specjalnie zaprojektowane w tym celu złącza. Dla projektantów oprócz schludnego, prostego wyglądu domków ważna była także ich trwałość. Oczywiście kartony nadają się do recyklingu, ponadto wykonane są z nietoksycznego papieru.  

Bardzo lubimy wszystkie tematy związane z funkcjonalnym dizajnem dla zwierząt. Jeśli też interesuje Was ta tematyka to przypominamy jeszcze o kilku projektach dla czworonogów, o których pisaliśmy Wam ostatnio. Zerknijcie na miniaturowe mebelki dla kotów i kolekcję dla zwierząt od IKEA