Modny salon 2022 - jedna przestrzeń, wiele funkcji 

W 2022 roku będziemy w szczególności stawiać na funkcjonalne i komfortowe przestrzenie. Co to oznacza w praktyce? Bardzo ważny stanie się podział pokoju dziennego na poszczególne strefy. W salonie w końcu nie tylko odpoczywamy po ciężkim dniu, ale dla wielu z nas jest to także miejsce przeznaczone do pracy i rodzinnych spotkań. Odpowiednie rozplanowanie przestrzeni pomoże osiągnąć zamierzony efekt. Możemy podzielić pomieszczenie za pomocą mebli, a także kolorów ścian. Każdy odcień może wyznaczać osobną strefę w salonie. Z kolei wygodna, obszerna kanapa pozwoli na sprytne oddzielenie części wypoczynkowej od tej przeznaczonej do spotkań z bliskimi. W jaki sposób wyznaczyć miejsce do pracy? W tym przypadku świetnie sprawdzi się chociażby ścianka działowa, która pozwoli na stworzenie prywatnej przestrzeni biurowej.

Zobacz także: Najmodniejsze kolory we wnętrzach na 2022 rok. 4 gorące odcienie

Modny salon 2022 - minimalizm przede wszystkim

Ostatnio wspominaliśmy, że jednym z wiodących trendów wnętrzarskich w 2022 roku będzie minimalizm. Styl ten będzie królował w szczególności właśnie w salonie. Strefa dzienna to miejsce, w którym chcemy zaznać spokoju i odpoczynku od codziennych obowiązków. Warto zatem stworzyć komfortową i przytulną przestrzeń, która zapewni nam upragniony relaks. Jak zatem wprowadzić minimalizm do salonu? Przede wszystkim, taka aranżacja powinna być oparta na stonowanych barwach. Nie zaleca się także zagracania przestrzeni zbyt dużą ilością mebli czy dodatków, które mogą okazać się zbyt przytłaczające. Minimalizm jednak nie musi być wcale nudny. W 2022 roku królować będą meble i dodatki o nietypowych, zaokrąglonych kształtach. Dzięki nim możemy osiągnąć efekt przytulności, a cała kompozycja będzie bardziej interesująca. W szczególności świetnie sprawdzą się owalne kanapy czy fotele, ale dotyczy to również dodatków w postaci lamp czy dywanów. W naszych salonach będziemy gościć również miłe w dotyku materiały, które jeszcze bardziej podbiją przytulność całego wnętrza. Będzie minimalistycznie, ale nastrojowo i przyjemnie!

Modny salon 2022 - w zgodzie z naturą

Ekologiczne trendy w 2022 roku będą wciąż na topie. Popularne będą w szczególności meble, wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień czy rattan. Marmurowy stolik będzie wyglądał świetnie w towarzystwie wygodnej kanapy, tworząc razem z nią przyjemny kącik wypoczynkowy. Drewniany stół w otoczeniu plecionych krzeseł to przepis na stworzenie stylowej przestrzeni w zgodzie ze stylem eko. Nie zabraknie również zieleni! To jeden z najgorętszych kolorów ostatnich sezonów. Ściany w odcieniach jasnej oliwki czy delikatnej szałwii mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Przestrzeń będziemy uzupełniać także naturalnymi tkaninami w postaci wszelkich dodatków. Modny salon w 2022 roku to przewaga materiałów takich jak len, bawełna, a także jedwab. Świetnym dodatkiem do salonu będą także rożnego rodzaju rośliny doniczkowe. Nie ma chyba prostrzego sposobu na urozmaicenie jakiejkolwiek przestrzeni! Rośliny te dodadzą wnętrzu energii i domowego klimatu.

Zobacz także: Doświetlanie roślin doniczkowych zimą. Jaki rodzaj światła sprawdzi się najlepiej?