Modne plakaty – botaniczne motywy 

Za nami pierwszy prawdziwie wiosenny weekend. Najwyższy więc czas odświeżyć swoją garderobę, a właściwie, nie tylko garderobę, ale całe wnętrze. I to dosłownie! Tak, jak na zwiewnych sukienkach maxi nosimy teraz romantyczne, kwiatowe printy, tak na plakatach szukamy botanicznych nadruków rodem z polskiego ogródka albo egzotycznej dżungli. Największą popularnością cieszą się te wiernie odzwierciedlające naturę, tyle, że w dużym przybliżeniu i na minimalistycznym, białym tle. Nam najbardziej podobają się plakaty tworzone przez polską artystkę Margo Hupert (jej akwarelowa Ceropegia od dawna znajduje się na naszej wnętrzarskiej wishliście), ale szeroki wybór wzorów inspirowanych botaniką znajdziecie też wśród propozycji Anity Tomali, Hug The Stuff oraz – jak sama nazwa wskazuje – marki botanika. 

Modne plakaty – plakaty, które udają obrazy 

Sztuka nadaje wnętrzu klasy i wyjątkowego charakteru. Niestety, mało kto jest w stanie pozwolić sobie na oryginalnego Mondriana, czy Kandinsky’ego w salonie nad kanapą. Naprzeciw wychodzą twórcy plakatów, dzięki którym wzory inspirowane najważniejszymi twórcami światowego abstrakcjonizmu możemy mieć w domu w bardzo przystępnej cenie. Plakaty udające obrazy świetnie dogadują się zarówno z minimalistycznymi, jak i bardzo eklektycznymi wnętrzami, dlatego w aktualnej ofercie polskich artystów, a coraz częściej nawet popularnych sieciówek, z łatwością znajdziecie coś dla siebie. Oto kilka naszych propozycji, które czekają na was w sklepie ELLE:

Modne plakaty – mapy 

Nowy Jork, Londyn, Warszawa, Paryż, Melbourne. Kiedyś marząc o dalekich podróżach, na tablicy korkowej przypinałyśmy mapę świata wyrwaną ze szkolnego atlasu geograficznego. Dzisiaj inwestujemy raczej w stylowe plakaty przedstawiające topografię ulubionych stolic – polskich, europejskich i tych światowych. Czarne-białe plakaty tego typu pięknie komponują się z industrialnymi loftami i eleganckimi wnętrzami inspirowanymi francuską ulicą. 

Czytaj też: Kącik z domową galerią 

Modne plakaty – pamiątki z wakacji 

Jedni po powrocie z wakacji wywołanymi zdjęciami uzupełniają artystyczne mood boardy na ścianach, innym bliższe są zdecydowanie mniej prowizoryczne rozwiązania. Jeśli zamiast geometrycznej abstrakcji, czy akwarelowych przedstawień roślin, na ścianie wolicie zawiesić zachwycające pejzaże i realistyczne fotografie miejsc przywodzących na myśl własne podróże, koniecznie zapoznajcie się z ofertą polskich marek Loft Poster Design i Hog Studio:

Modne plakaty – fascynacja astrologią 

Fascynacje astrologią zaczynają wywierać coraz większy wpływ na trendy w modzie i designie. Robimy tatuaże ze Znakami Zodiaku, kupujemy biżuterię z kamieniami szlachetnymi dopasowanymi do nas wg daty urodzenia, a ulubioną biżuterię zaczynamy traktować jako amulet. Brzmi znajomo? Upewnijcie się, że w waszej kolekcji nie brakuje także astronomicznego plakatu. Oto kilka tych, które wpadły nam w oko: