Dostępność, przyjazny design i ceny sprawiają, że IKEA ma fanów na całym świecie. Wśród nich są też amatorzy starych projektów szwedzkiego giganta. @BILLY.forsale to projekt z siedzibą w Wielkiej Brytanii oferujący sprzedaż archiwalnych produktów IKEA, które zapisały się już na dobre w historii wzornictwa. 

Za projektem BILLY (nazwa pochodzi oczywiście od najlepiej sprzedającego się regału) stoi Harry Stayt, którego fascynacja IKEA rozpoczęła się w trakcie jego studiów w Camberwell College of Arts. Mężczyzna zainspirowany plastycznością niektórych form wybrał się wtedy na wyceczkę do Älmhult i tam zdobył stare katalogi szwedzkiej marki. Od tamtego czasu jego kolekcja mebli vintage od IKEA stale rośnie. Co jakiś czas można kupić je w sieci (przez konto na instagramie, z możliwością międzynarodowej wysyłki), najbliższa wyprzedaż startuje dzisiaj. Ceny zaczynają się od 65 funtów. Perełki? Krzesła VILBERT zaprojektowane przez samego Vernera Pantona, krzesła TED NET Nielsa Gammelgaarda i lampy KILA Harry'ego Allena, do tego sporo dodatków z lat 80. i 90. (lampy, półki, wieszaki i inne akcesoria). 

Tymczasem minęło wlaśnie 60 lat od kiedy IKEA pojawiła się w Polsce na dobre. Z tej okazji od 31 maja 2021 roku na parterze warszawskiej galerii Wola Park można wyruszyć w podróż pełną wspomnień, dzięki wyjątkowej wystawie. Jej celem jest przybliżenie historii współpracy szwedzkiej marki z Polską oraz pokazanie planów na kolejne lata. Na wystawie tuż obok fotela STRANDMON oraz stolika LACK – produkowanych w Polsce, stanął król naszych dróg w latach 90. – legendarny Fiat 126p.