Zastanawialiście się kiedyś, kto decyduje o tym, który kolor będzie nosił miano najmodniejszego w sezonie? Skąd biorą się kolorystyczne trendy w modzie i branży wnętrzarskiej? Wszystko zaczyna się od Pantone

Pantone Color Institute to amerykańska firma, która od ponad pięćdziesięciu lat jest autorytetem w dziedzinie kolorów oraz prekursorem jeśli chodzi o ich kombinacje i wszelakie zestawienia. Każdego roku to właśnie Pantone ustala kolorystyczne trendy na nadchodzące sezony, które przenikają się we wszystkich sferach życia. Na to czy Minion Yellow stanie się kolorystycznym bestsellerem prawdopodobnie będziemy musieli trochę poczekać. Firma wyznacza modę na daną barwę nawet z trzyletnim wyprzedzeniem.

 "Minionkowy" żółty nowym kolorem Pantone, fot. mat. pras. 

Minion Yellow to pierwszy w historii kolor zainspirowany filmem. Odcień to odpowiedź na nasze potrzeby dotyczące wnoszenia do życia pozytywnej energii. Minionkowy żółty jest ciepły, stonowany i wręcz „przyjazny”.

Kolor zostanie wpisany do palet Pantone Fashion i Home + Interiors przy jej kolejnym rozszerzeniu. To pierwsza, nowa barwa od trzech lat - obecnie wzornik obejmuje 32 000 odcieni. Czy zdobędzie popularność? Z pewnością!

"Minionkowy" żółty nowym kolorem Pantone, fot. mat. pras.