Mieszkanie w centrum Warszawy od Studia WIDNO

Centrum Warszawy, niedaleko stąd do budynku sejmu i parku Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego. Tu stoi charakterystyczna bryła bloku, który wzniesiono w 1963 roku według projektu Jerzego Gieysztora i Jerzego Kumelowskiego. Dziś zaglądamy do jednego z mieszkań w tej lokalizacji. To 58 m2 zaaranżowane dla pary artystów specjalnie przez Katarzynę Wisławską ze Studia WIDNO.  

Projektantka rozpoczęła pracę od otwarcia tej przestrzeni. Pierwotnie bowiem było tu sporo ścian działowych dzielących przestrzeń na maleńkie, mało funkcjonalne pomieszczenia. - Chciałam wpuścić jak najwięcej światła do środka. Zamiast murowanej ściany do gabinetu zrobiłam przeszklenie ze szkła ryflowanego, dzięki czemu od razu po wejściu wita nas łuna światła przebijająca się przez szkło - tłumaczy Katarzyna Wisławska.

Minimalizm i vintage

Wystrój? Minimalizm i vintage w jednym. Kolorystyka jest mocno stonowana (beże, biel, odrobina czerni, szarości). Na podłodze położono beżowy mikrocement. W środku tylko niezbędne sprzęty: zabudowa kuchenna (skrywająca zapasy i akcesoria), stół, retro komoda, krzesła i biurko plus designerskie smaczki takie jak fotel RM58 projektu Romana Modzelewskiego od Vzór czy obraz malarza młodego pokolenia Janka Drągowskiego. Klimat ocieplają naturalne tkaniny, przeplatany zagłówek łóżka w sypialni, lniane zasłony. - Koncentrując się na wydobyciu modernistycznych cech budynku, starałam się stworzyć dom będący spokojnym schronieniem czystych linii i naturalnych materiałów, do których można uciec w zabieganym codziennym życiu w zgiełku Warszawy. Główną inspiracja do projektu były lata 60 w polskiej architekturze wnętrz - opowiada projektantka.

Nam szczególnie spodobała się łazienka. Szałwiowe kafle, okno, wanna, geometryczna umywalka, lustra, kryształowy konkiet, srebrna szczotka do włosów, taboret-pomocnik tworzą klimat pokoju kąpielowego w dobrym hotelu. Do tego perfekcyjnie zgrane detale w rodzaju gniazdek i włączników światła. 
 

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy