Jeśli lubicie nowoczesne, stonowane wnętrza to razem z nami zajrzyjcie dziś koniecznie do warszawskiego apartamentu przy Woronicza. To projekt architektki Anny Maj, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Product Design na Accademia delle Belle Arti di Brera w Mediolanie.

Głównym założeniem projektu było wprowadzenie jak największej ilości naturalnych materiałów oraz światła tak, by sprostać oczekiwaniom inwestorów. We własnym mieszkaniu (powierzchnia apartamentu to 65 metrów kwadratowych) gospodarze bardzo chcieli odpocząć od tempa codziennego życia w stolicy. Otwartość klientów pozwoliła architektce zastosować niekonwencjonalne rozwiązania. Szklana zabudowa oddzielająca przestrzeń sypialniana od holu umożliwia podziwianie stolicy z najwyższej kondygnacji budynku już po przekroczeniu progu. Wielofunkcyjna zabudowa w sypialni kryje w sobie garderobę oraz home office.Natomiast wysokie i zlicowane ze ścianą drzwi w holu maskują przejścia do innych pomieszczeń. Zaprojektowana przestrzeń wydobywa pełny potencjał inwestycji, a do tego jest ponadczasowa. 

Kolory w tym wnętrzu? Spokojne i stonowane, sprzyjające relaksowi: rozmyta biel, szarości, beże, czarny. Mocniejsze akcenty to czerwień foteli i kolory na obrazach.