Dom Kwadrantowy w Warszawie to wspólne dzieło pracowni KWK PROMES (architektura) i Pulva (wnętrza). To Pulvę nagrodzono właśnie za ten projekt w tegorocznej edycji konkursu European Property Awards w kategorii Interior Design Private Residence. 

Wnętrze domu jednorodzinnego w warszawskim Wilanowie jest nowoczesne, a do tego wypełnione sztuką. Czystość form, przestrzeń artystyczna, minimalna ilość komunikatów i skupienie na detalu - te hasła najlepiej podsumowują projekt. Co konkretnie mamy w środku?  Sporo ikon włoskiego wzornictwa. Obok bardzo technicznych produktów Rimadesio (drzwi, stół) swoje miejsce znalazły takie marki jak Minotti (kanapa w salonie), Living Divani (łóżko, kanapa w sypialni), Porro i Poliform (garderoby), Bulthaup (kuchnia). Całość dopełniają obrazy namalowane przez Katarzynę Zygadlewicz oraz rzeźby Tomasza Górnickiego. Sztuka buduje tu niezwykłą atmosferę. 

Na koniec jeszcze kilka słów wyjaśnienia na temat nazwy domu. Dlaczego „kwadrantowy”? To za sprawą zewnętrznego ruchomego tarasu podążającego za słońcem. Ruchomy moduł inspirowany jest kwadrantem, dawnym przyrządem służącym do wyznaczania pozycji gwiazd.