Dzisiaj zabieramy Was na małą wycieczkę do Krakowa. Zaglądamy do mieszkania na Woli Justowskiej zaprojektowanego przez pracownię kaim.work (Tomasz Kaim, Agnieszka Drużkowska). Inwestorzy chcieli, by ich nowy apartament był nowoczesny i komfortowy. 

Sercem 92 metrowego, minimalistycznego mieszkania jest przestrzeń dzienna. Salon łączy się tu z kuchnią, umowną granicę wyznacza wyspa z blatem i miodowymi krzesłami oraz płytą indukcyjną i podwieszanym, cylindrycznym okapem. Kolory? Łagodny beż, biel i wyrazisty rusunek spieku kwarcowego. Na blatach stoją tylko niezbędne akcesoria. W części wypoczynkowej pierwsze skrzypce gra szary, tapicerowany narożnik. Tuż obok stanęły stolik kawowy i stojąca, stalowa lampa. 

Beże, szarości i odrobina bieli królują w sporej sypialni. Oprócz dużego łóżka z miękkim zagłówkiem zaprojektowanym tak, by pokrywał całą ścianę, znalazły się tu nocne szafki i lustro w kształcie połówki księżyca. Architekci zaplanowali także przestrzeń, która służy właścicielom jako domowe biuro. W czasach pandemii to szczególnie istotne. Mamy tu biurko z szafą wykonane na wymiar oraz podwieszane półki. Na koniec zaglądamy do łazienek. Hit? Umywalki z konglomeratu wykonane specjalnie dla tego projektu. W wystroju dominują spieki kwarcowe Statuario Calacatta. Całość uzupełniają drewniane akcenty i dodatki.