Projektant Marcel Wanders i Martin Pos - założyciel marki Cybex , to buntownicy nieustannie poszukujący nowych ścieżek i inspiracji. Postanowili wspólnie stworzyć linia akcesoriów dla dzieci która miała być innowacyjna, wyrafinowana i jednocześnie zabawna. Tak powstała kolekcja „Parents” dedykowana rodzicom, którzy kochają piękny design. Inspiracją do jej stworzenia był kultowy projekt Marcela Wanders’a „Monster Chair”.

Sam projektant tak mówi o swoim projekcie:

„Meble dla dzieci powinny być stylowe, zabawne, nowoczesne, proste, a zarazem bezpieczne. Stworzyliśmy piękną kolekcję designerskich produktów, które doskonale pasują do współczesnych rodziców z wielkich miast. Narodziny dziecka nie muszą zakłócać stylu życia świeżo upieczonych rodziców”.

Marka Cybex kompletnie zmieniła sektor dziecięcy. Jej zaawansowane wózki oraz niezawodne foteliki samochodowe spełniają najbardziej rygorystyczne normy bezpieczeństwa i funkcjonalności. Zapraszając do współpracy Marcela Wandersa udowodniono że, równie ważny jest design, który znajduje się na równi z pozostałymi elementami potrzebnymi do stworzenia doskonałego produktu.

W skład kolekcji "Parents" wchodzą : krzesełko do karmienia, leżaczek, bujak i pojemnik na zabawki Hausschwein oraz kukiełki-potworki.

Swoją premierę kolekcja miała w Mediolanie podczas trwającego Salone del Mobile. W Polsce będzie dostępna na początku 2017 roku.

GALERIA>>>

tekst: Anna Chwalińska