Kawalerka to zazwyczaj bardzo mała przestrzeń, a na niej duże nagromadzenie sprzętów i rozmaitych akcesoriów. Funkcjonalne zaaranżowanie małego mieszkania jest więc dużą sztuką. Dziś zapraszamy do takiego dobrze urządzonego mikrownętrza. To projekt Weroniki Juszczyk i Łukasza Piankowskiego z pracowni architektonicznej Interurban

Mieszkanie znajduje się w Gdańsku i zostało zaadaptowane na potrzeby wynajmu krótkoterminowego. Jego powierzchnia to zaledwie 32 metry kwadratowe. Nadrzędnym zadaniem projektowym było tu wydzielenie części sypialnej z przestrzeni dziennej. Stało się to możliwe dzięki formie drewnianego kubika, w którym mieści się łóżko-sypialnia, a jego część zaaranżowano dodatkowo jako stół-biurko. Z łóżka-sypialni można wyjrzeć na część dzienną pomieszczenia poprzez ciekawe okienko z obrotowym lustrem. Część dzienna to szara sofa, stolik, fotel, dywanik i monstera w drucianym kwietniku. Szafa do przechowywania znajduje się tuż za aneksem kuchennym. 

To, co szczególnie wyróżnia tę kawalerkę, to z pewnością konsekwentny dobór kolorów. Szarość, niebieski i ciepły odcień drewna to barwy wiodące. Uzupełnieniem tej palety jest czerń i biel. Uwagę zwracają także geometryczne kształty: koła, kwadraty, prostokąty obecne zarówno w detalach stolarskich a także w elementach wyposażenia mieszkania. Jak się Wam podoba to mikromieszkanko, a właściwie pomysł na jego aranżację? Chcielibyście spędzić tu kilku dni?