Tuż przed Wielkanocą pokazywaliśmy Wam wnętrze cukierni Nanan we Wrocławiu. Na kilka dni przed majówką dalej podążamy tym słodko-architektonicznym tropem. Dziś miętowa lodziarnia z Mielca. Właśnie została okrzyknięta jedną z najlepszych lodziarni świata przez prestiżowy magazyn Wallpaper. W ich zestawieniu znalazła się razem z lokalami z Dubaju, San Francisco, Miami i Pragi! Gratulujemy sukcesu!

Wygląd lodziarni to zasługa pracowni Pigalopus. Projektantki postawiły na pastele i tak oto we wnętrzu na pierwszy plan niewątpliwie wysuwają się: miętowa lada chłodnicza, półka na dodatki do lodów i kafelki tego samego koloru. W środku znajdziemy jeszcze odrobinę bladego różu, biel i ciemny turkus na płytkach podłogowych. Ale to jeszcze nie koniec gry kolorów. Pigalopus za pomocą specjalnej folii holograficznej stworzył naklejki w kształcie confetti i umieścił je nad blatem roboczym oraz na oknie. Światło wpadające do lokalu w kontakcie z naklejkami, odbija się i tworzy "zajączki", co daje ciekawe efekty na ścianach. 

W lodziarni kupuje się lody, jest też miejsce na zjedzenie przysmaków w środku. Mimo niewielkiego metrażu wygospodarowano przestrzeń na stół i stołki barowe. Przyjaznego klimatu dodają wnętrzu rośliny w ręcznie zdobionych donicach. Jest również ławeczka przed budynkiem, a także ogródek letni. Jednym słowem? Pysznie!

Z tego wszystkiego nabraliśmy ochoty na kilka pistacjowych gałek, a Wy?

Lodziarnia Dudek
Lokalizacja: Mielec, Polska
Projekt: Pigalopus / Malwina Borowiec, Karolina Chodur
Dekoracje ( na potrzeby sesji): Mr. Printables