Tu nie znajdziemy jednak pamiątek z licznych wojaży, figurek, rzeźb, obrazków i bibelotów. Przestrzeń w Skyline Residences jest uporządkowana, a wszystkie sprzęty starannie dobrane. Nie ma efektu przeładowania.

Jedną z najważniejszych rzeczy, o które staraliśmy się podczas projektowania było osiągnięcie czystych linii i sylwetek mebli. Głównymi źródłami inspiracji dla tego projektu były jasne i przestronne wnętrza skandynawskie oraz elegancki, minimalistyczny design a także ukraińskie sztuki ludowe. - powiedział nam projektant tego mieszkania Sergey Makhno z Sergey Makhno Architects.

Betonowy sufit, biel ścian i zabudowa to z pewnością ukłon w stronę wspomnianego przez Sergeya minimalizmu. Tę surowość przełamuje jasny parkiet, drewniana boazeria w sypialni, a przede wszystkim zieleń z częśći wypoczynkowej. Szmaragdowa kanapa i fotele, wnęka na książki i dywan plus żywe rośliny w donicach tworzą razem miejsce, w którym łatwo o relaks. Wieczór na sofie z dobrą lekturą i uporządkowaną przestrzenią wokół brzmi jak dobry pomysł po pełnym wrażeń i intensywnych przeżyć dniu.

Łazienka w apartamencie jest bardzo prosta i przede wszystkim funkcjonalna. Biel ścian i ceramiki zestawiono z naturalnym odcieniem kamienia na podłogowych płytkach. Wszystkie kosmetyki schowano w zabudowie.

W tym mieszkaniu bardzo ważne jest oświetlenie. Wyznacza strefy w otwartej przestrzeni dziennej, a swą barwą buduje nastrój. Ceramiczne lampy nad kuchennym stołem należą do limitowanej kolekcji Sergeya Makhno. Za to metalowa siatka opraw Vibia podkreśla obszar relaksacyjny ze szklanym stołem, tapczanami i fotelami.