Wytyczne właściciela tego poznańskiego apartamentu były od początku jasne. Mieszkanie miało być urządzone w duchu nowoczesnej klasyki, z użyciem materiałów i mebli wysokiej jakości. Zaproszone do współpracy studio ZenDizajn, przy wsparciu architektów STUDIO FORMA 96, zaproponowało przede wszystkim zmianę układu pomieszczeń. Ten ruch zaowocował poprawą funkcjonalności poszczególnych stref i pomieszczeń. 

W tym projekcie najbardziej zainteresowała nas kuchnia. Czerń w wydaniu totalnym to wciąż nieczęsty widok. Kuchnię SieMatic z oferty Studio Forma 96 idealnie dopasowano do ścianki i w naturalny sposób umiejscowiono blisko salonu. Dzięki przemyślanemu układowi, stanowi teraz wydzieloną strefę z okrągłym stołem jadalnianym (również w czerni). Całość mocno odcina się od jasnego parkietu położonego we francuską jodełkę. 

W innych pomieszczeniach zdecydowanie więcej już bieli, beży i ceglastej czerwieni. W salonie mamy szarą sofę Dune projektu Carlo Colombo i prostą, geometryczną bryłę fotela Gaston, zaprojektowanego przez Vincenta Van Duysena. Jest tu także ozdobna, ceglana ściana i czarno-biały plakat z Johnnym Cashem.  

A jeśli macie ochotę zobaczyć inną czarną kuchnię, również w Poznaniu to zapraszamy TUTAJ.