Przeznaczony na wynajem krótkoterminowy apartament Botanica znajduje się w nadmorskiej części Gdańska. Mieszkanie (44 metry kwadratowe powierzchni) zaprojektował architekt z Trójmiasta – Arkadiusz Grzędzicki. Podczas realizacji pod klucz korzystał on z oferty sieci sklepów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home.

Wytyczne inwestorów były konkretne. Pragnęli, by apartament był oryginalny, zapadający w pamięć gości, a do tego wykończony materiałami dobrej jakości. Nie bez znaczenia pozostawało dla nich też zastosowanie ekologicznych rozwiązań. Co dla tej przestrzeni zaproponował architekt? Aneks kuchenny, chociaż niewielki, jest bardzo funkcjonalny. Fronty górnych szafek są lustrzane, co powiększa optycznie całe wnętrze. Antracytowa ściana i blat części kuchennej koresponduje z szarymi frontami słupków kuchennych sięgających sufitu, kryjących lodówkę i pojemną, wygodną szafę. W salonie (przy ścianie ze sztukaterią) stanęła zielona kanapa i pufa. Tuż obok okrągły stół ze słonecznie żółtymi krzesłami. 

W sypialni mamy obłoki na suficie. Wszystko to dzięki tapecie angielskiej manufaktury Cole & Son – Nuvole, wybranej z oferty sieci salonów z wyposażeniem wnętrza Dekorian Home. Komplet mebli do sypialni Nature dla marki VOX zaprojektowała grupa Tabanda z Trójmiasta. W łazience – niespodzianka! Zielone meble łazienkowe i wyjątkowa jesionowa umywalka wykonana przez firmę Taka Forma. Do niej dopasowana została bateria z drewnianym elementem – Gessi Equilibro oraz uchwyty DOT manufacture. Do drewnianej umywalki stylistycznie nawiązuje też stołek, który dla wygody gości ustawiono w strefie prysznica.