Dziś pokazujemy wrocławskie mieszkanie z antresolą zaprojektowane przez Angelikę Fedorczuk z pracowni JASNO projekty. Inwestorzy początkowo szukali wnętrza w starej kamienicy. Ostatecznie wybór padł na lokal z rynku wtórnego, ale z 2010 roku. Nowych właścicieli zauroczyły tu ogromne okna z widokiem na zieleń oraz antresola. 

Wykorzystanie przestrzeni

By w pełni wykorzystać potencjał metrażu projektantka przearanżowała zastały układ ścian. - Wyzwaniem na parterze było  zaaranżowanie dodatkowego pomieszczenia, mieszkanie posiada okna tylko z jednej strony. Wyznaczając dodatkowy pokój z oknem, traciliśmy powierzchnię użytkową przeznaczoną na kuchnię z salonem, gdzie docelowo miała być wygodna kanapa, duży stół (najlepiej rozkładany) oraz kuchnia. Została więc podjęta decyzja o stworzeniu pokoju tuż przy wejściu do mieszkania, a dodatkowe, naturalne oświetlenie miało zapewnić przeszklenie wychodzące na salon - tłumaczy zmiany Angelika Fedorczuk.

Gra w kolory

Od samego początku wiadomo było, że we wnętrzu ma rządzić kolor. Padło na błękit (przechodzący niekiedy w granat) w połączeniu z różem, niekiedy miętą. Różnorodność faktur i wzorów sprawiła, że kolor nie przytłacza całego wnętrza. Dodatek drewna ociepla całość, a akcenty bieli i sztukaterii przysufitowej (niczym w wymarzonej kamienicy), a także pozłacane detale sprawiają, że całość nabiera nieco eleganckiego charakteru. Nam w oko wpadła chabrowa kuchnia z różanymi kaflami i blatem lastryko. Do tego galeria grafik i obrazów nad schodami wiodącymi na piętro. Całkiem przyjemnie i przytulnie prezentuje się także sypialnia z tapicerowanym zagłówkiem i miękkimi poduchami na łóżku. W łazience na górze uwagę zwraca wolnostojąca wanna na tle błękitnych kafli.