Bernard Khoury studiował architekturę na Rhode Island school of Design i na Harvardzie. Jest współzałożycielem Arabskiego Centrum Architektury, cenionym wykładowcą i prelegentem na wielu branżowych wydarzeniach. Dziś zaglądamy do apartamentu słynnego architekta

Mieszkanie ma trzy kondygnacje i mieści się na ostatnich poziomach budynku Plot # 2251 w Bejrucie. Znaki szczególne? Ogromna, otwarta przestrzeń (400 metrów kwadratowych!), most i antresola. Na tej ostatniej mieszczą się dwie sypialnie. Jest też prawdziwy raj dla moli książkowych - kontynuacja biblioteki, która sięga od samej podłogi niemal do sufitu. Półki (drewno plus malowana na czarno stal) wypełnione księgozbiorem mają około 6 metrów wysokości. Zostały zaprojektowane i wykonane we współpracy z lokalnymi rzemieślnikami. 
Ciekawym elementem jest sufit oraz system klimatyzacji, zgodny z ideą Khoury'ego architektury jako sztuki totalnej. Najwyższy poziom mieszkania mieści taras z basenem, a także studio dla gości. Inne zalety tego apartamentu? Bez wątpienia ogromne okna, z których roztacza się malowniczy widok na panoramę miasta.