Stare kamienice? Kochamy. Ta warszawska, którą dziś odwiedzamy, wybudowana została w 1927 roku. Budynek wpisany jest do krajowego rejestru zabytków. Wszystkie prace w niej prowadzone muszą być zatem nadzorowane przez konserwatora. Przed sporym wyzwaniem stanęli więc architekci z pracowni HOLA Design, którzy zostali poproszeni o zaprojektowanie i urządzenie jednego z mieszkań właśnie tu się znajdujących. Nie mogli przeprowadzić wszystkich zmian, jakie wstępnie zaplanowali dla inwestorów (czteroosobowej rodziny). Oto, co udało im się stworzyć z zachowaniem dawnego ducha tego miejsca.

"Ton w ton" w warszawskiej kamienicy

Idea? „Ton w ton” - harmonijny wygląd przestrzeni, bez wprowadzania wielu kontrastów. Estetyka uzgodniona z inwestorami? Art deco. - Cenimy ponadczasowość - właśnie taki efekt chcieliśmy uzyskać w tym wnętrzu. Bardzo zależało nam na tym, by uniknąć przytłoczenia go nadmierną ilością mebli i dekoracji – podkreślają Monika i Adam Bronikowscy, współwłaściciele HOLA Design.
Jak w efekcie wypada wnętrze? Mamy tu całą gamę delikatnych szarości, sztukaterie, lustra, obrazy i grafiki oraz parkiet we francuską jodełkę. Nasz ulubiony fragment mieszkania? Salon z kominkiem i wygodnymi sofami, z biblioteką ukrytą tuż za przepierzeniem, pianinem i złotym barkiem. Bez wątpienia warta uwagi jest też kuchnia z jasną zabudową i kamiennymi blatami. 

Urok tych wnętrz doceniło także jury konkursu European Property Awards 2020/2021. Apartament od HOLA Design zdobył wyróżnienie w kategorii „Residential Interior: Apartment”. Gratulujemy.