Surfing to nie tylko sport, to także styl życia. Jako fani fal, piasku i morskiej soli we włosach przedstawiamy dziś piękne wnętrza w surferskim stylu, które znaleźliśmy na instagramie. 

Jak wygląda mieszkanie w stylu surferskim? Jak je urządzić?

Mieszkanie w surferskim stylu to przede wszystkim klimat domku tuż przy plaży. Nieodzowne jest więc drewno (zarówno na podłodze, jak i w formie boazerii). Może być bielone, może być w naturalnym kolorze. Najlepiej jeśli układ parkietu przypomina klepki na pokładzie okrętu. Kolory? Przede wszystkim biel, piaskowy beż i błękit czyli wszystko to, co kojarzy się nam z nadmorskim krajobrazem. Meble w mieszkaniu surfera lub surferki sprawiają lekkie wrażenie. Są z drewna lub rattanu, raczej stare i z duszą niż nowe. Dodatki? Oczywiście surferskie deski we wszystkich wariacjach. Najbardziej pożądane są te vintage, mile widziane są też wszelkie miniaturki i wariacje na temat. Można powiesić je na ścianie, postawić w kącie pokoju. Wszystko po to, by wprowadzić surferski szyk do wnętrza.

Czytaj także: Biżuteria z muszelkami

Całość uzupełnią idealnie boho tkaniny - makatki i makramy, orientalne dywaniki niedbale rzucone na podłogę. Przydadzą się także egzotyczne akcenty: motyw palm, muszli i kwiatów hibiskusa na poduszkach lub pościeli, tematyczne zdjęcia, a nawet fototapety. Rośliny w mieszkaniu surfera? Rzecz jasna - palmy. To, co ważne w surferskim stylu, to przede wszystkim pewna swobodna, nieformalna atmosfera kojarząca się wakacyjnym luzem i beztroskim czasem spędzanym nad wodą.  

Czytaj także: Gdzie na surfing jesienią? Najlepsze surferskie spoty w stylu ELLE i MUUV