Dziś zabieramy Was na warszawską Pragę. Zaglądamy tu do 68 metrowego mieszkania znajdującego się w ponad stuletniej kamienicy. Jego projekt to dzieło pracowni Deer Design. Partnerem realizacji została sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home. W środku, marmur, granat i ponadczasowa klasyka. 

Blisko miasta i ludzi - mieszkanie w warszawskiej kamienicy

Inwestorzy marzyli o komfortowym wnętrzu łączącym elegancję i elementy vintage ze współczesnymi potrzebami. Od progu gości wita marmurowa posadzka, lustro oprawione w dekoracyjną, złotą ramę i konsola na efektownych nóżkach. Na ścianach mamy sztukaterie z Dekorian Home. Strefa dzienna to salon połączony z aneksem kuchennym. Granatowa oraz biała zabudowa meblowa stanowi tło dla oryginalnej ściany nad blatem kuchennym wykonanej przy użyciu tynku strukturalnego Metropolis.

Między aneksem a częścią wypoczynkową znajduje się stół z krzesłami (w granacie i burgundzie). Niedaleko mamy szarą sofę i fotel vintage z czerwonym obiciem na klasycznych krótkich drewnianych nóżkach. Klimat dawnych lat podkreślają także prosty stolik z oryginalną lampką stołową oraz globus w drugiej części pokoju. W łazience hitem jest tapeta w złote flamingi. Do tego znowu marmur i złote detale: rama lustra, uchwyty mebli oraz wisząca lampa. Efekt prac zespołu Deer Design? Wszystkie oczekiwania właścicieli zostały spełnione. „Czyste szczęście” – tak o swoich czterech ścianach mówią teraz gospodarze.