Mieszkanie w starym młynie we Wrocławiu

Ostatnio często bywamy (wirtualnie!) we Wrocławiu. W zeszłym tygodniu pokazywaliśmy Wam bawialnię BAWIĆ i nowy butik The Odder Side, wcześniej robiliśmy roomtour po apartamencie z widokiem na Wrocław. Dzisiaj zabieramy Was na pełną zieleni Różankę, niedaleko Odry. Wpisany w 2015 roku do rejestru zabytków Młyn Różanka stał się kolejnym etapem inwestycji Nowe Miasto Różanka. Tutaj właśnie znajdziemy mieszkanie w starym młynie przy ulicy Młynarskiej. To 50-metrowy lokal zaprojektowany przez Ewę Grzywę z pracowni Decoroom.

Czytaj też: Nanan - różowa cukiernia we Wrocławiu

Aranżacja mieszkania we Wrocławiu - klimat kamienicy

Atuty tego mieszkania? Bez wątpienia wysokość pomieszczeń dająca wrażenie oddechu i przestronności. Historyczny budynek i lokalizacja prosiły się o odpowiednią oprawę. Padło na elegancki klimat kamienicy z eklektycznymi akcentami. Jest stylowo, ale jednocześnie domowo i przytulnie. Zaproponowana w mieszkaniu kolorystyka jest dość stonowana, ale wzbogacona o mocniejsze akcenty. Przeważają kolory ziemi, przełamane oliwkowymi frontami kuchennej zabudowy i dwuskrzydłowymi drzwiami wykonanymi na zamówienie w nietypowym odcieniu Fiord. Bezpieczną bazę stanowi parkiet w ciepłym odcieniu gryczanego miodu ułożony w jodełkę.

Czytaj także: Mieszkanie z antresolą we Wrocławiu. W błękitach z dodatkiem różu

Strefa dzienna mieszkania w młynie

W holu wita nas tapeta w geometryczne wzory. Na tym tle stanęła pojemna zabudowa meblowa ze stolarni Decoroom, nawiązująca stylem do pozostałych pomieszczeń. Kuchnię otwarto tu na salon. Oliwkowozielone fronty na lustrzanym cokole Ewa Grzywa zestawiła z jasnymi blatami, czarnym okapem, piekarnikiem i baterią oraz płytkami Moondust od Ceramiki Paradyż.  Po lewej stronie usytuowano praktycznie niewidoczną jasną zabudowę lodówki. Stąd już tylko krok do owalnego, czarnego stołu  i czarnych krzeseł z tapicerowanym siedziskiem. W obszernym salonie stanęły wygodna sofa w odcieniu brudnego różu, czarny stolik kawowy oraz stylizowana, drewniana komoda z supermodnym obecnie ryflowanym frontem. Wszystko to na tle ścian zdobionych sztukaterią i oświetlone nowoczesnymi lampami oraz kinkietami. 

Zobacz także: Nowoczesna klasyka. Zaglądamy do mieszkania z widokiem na Wrocław

Aranżacja sypialni i łazienki

Do sypialni wchodzimy przez dwuskrzydłowe drzwi Porta (ukłon w stronę stolarki drzwiowej vintage) w ciekawym odcieniu zieleni. Prym wiedzie tu wzorzysta tapeta w czaple, żurawie, trzcinę i inną wodną roślinność. Gospodarze odpoczną tu na dużym łóżku z tapicerowanym zagłówkiem. Obok niego stanęły ciekawe stoliki nocne stylizowane na retro. Łazienka w mieszkaniu w starym młynie to opowieść o niebieskościach. Na podłodze i ścianach znalazły się kafle w interesujący wzór przypominające nieco portugalskie azulejos. Do tego białe kafle Tubądzin z linii Royal Palace. Złota armatura łazienkowa oraz kabina walk-in marki Radaway ze złotymi detalami zdobią aranżację niczym biżuteria. o tego mamy tu także całkiem już nowoczesne rozwiązanie w postaci niebieskiego sufitu i zabudowy skrojonej na miarę potrzeb właścicieli.