Modernistyczna architektura? Sporo jej przykładów znajdziemy w Gdyni. Dziś odwiedzamy jedno z mieszkań w samym centrum tego portowego miasta. W środku między innymi modernistyczne akcenty, szałwiowa kuchnia i parkiet ułożony we francuską jodełkę. Za projekt i aranżację tego wnętrza odpowiada pracownia studioLOKO

- Tym razem zawitały do nas dwie bardzo kreatywne i energiczne osoby, które poprosiły o projekt wnętrza nowoczesny, jednak na tyle uniwersalny, by nie znudził się po kilku latach. I tak powstał projekt odważny, z szalonymi dodatkami, który uspakajają barwy naturalnej, lekko pastelowej zieleni - tłumaczy Beata Kwiatkowska ze studioLOKO.

Salon połączony jest tu z kuchnią. W części wypoczynkowej mamy tu szafkę rtv, szary narożnik, różowy fotel i aksamitne pufy w roli stolików, siedzisk i kwietników. Strefa kuchenna? Czaruje. Szałwiowe szafki (dół zabudowy) architektki połączyły z białą górą i jasnym blatem z mocnym wzorem lasryko. Dodatkową ozdobą są dodatki w kolorze złota, w tym podwieszana nad wyspą półka ze specjalnym uchwytem na kieliszki. 

Zieleń pojawia się także w holu. Licowane ze ścianą drzwi, bez widocznych opasek wtapiają się w płaszczyznę ścian, dzięki czemu na pierwszy plan wychodzi ich dekoracja. Sypialnia gospodarzy jest żywa, energetyzująca, soczysta. Całość uspakaja sporych gabarytów garderoba właścicieli w stonowanym kolorze. Lastryko pojawia się jeszcze w łazience rodziców. Na umywalkowym blacie mamy mięsisty róż z wtopionymi kamykami. W drugiej z łazienek króluje grafit. Tu znalazła się także spora szafa gospodarcza. Motyw lastryko pojawia się także w pokojach dzieci.