Dziś zaglądamy na ulicę Więckowskiego w Łodzi. Vis-à-vis Muzeum Sztuki znajduje się kamienica, a w niej minimalistyczne mieszkanie zaprojektowane przez Scandilove. To już kolejna realizacja tej pracowni, którą Wam pokazujemy (poprzednie zobaczycie TUTAJ). Lubimy ich za prostotę i skandynawski sznyt. 
Zrobiliśmy wszytko od nowa. Zostawiliśmy oryginalny sufit i podłogi, dodaliśmy nową podłogę w hallu, w klimacie kamienicznym. Odnowiliśmy drzwi, dołożyliśmy zabite deskami szklenia. Wyburzyliśmy to co się dało i wstawiliśmy szklaną ścianę - powiedzieli nam o swojej pracy projektanci.

Co spodobało się nam w tym klimatycznym wnętrzu najbardziej? Ciemna kuchnia PRIAM i stół z blatem lastryko od Un’common, surowa ściana w sypialni dodatkowo podkreślona lnianą pościelą i zasłonami. Perełka? Czarno-biała podłoga z kafli w holu ułożona misternie w mozaikowy wzór. Parkiet ułożony w jodełkę w salonie i w sypialni też wygląda dobrze. Ten jodełkowy motyw ekipa Scandilove przeniosła też do łazienki. Białe płytki na ścianach ułożona tak samo. Smaczki? Lampa Louis Poulsen i stylowe klamki przy odnowionych drzwiach.